НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Ефективна робота антикорупційного комплаєнсу і стандарти доброчесності в бізнесі — одне з ключових питань відновлення України та її руху до членства в ЄС, — Голова НАЗК на зустрічі з AFA

Посилання скопійовано
Ефективна робота антикорупційного комплаєнсу і стандарти доброчесності в бізнесі — одне з ключових питань відновлення України та її руху до членства в ЄС, — Голова НАЗК на зустрічі з AFA

Отримавши статус кандидата на членство в Європейському Союзі, Україна взяла на себе зобов’язання із посилення боротьби з корупцією. Бізнес відіграє важливу роль в житті будь-якої країни, тому питання запобігання корупції та поширення принципів доброчесності в приватному та публічному секторах є ключовою  передумовою для залучення інвестицій, відновлення економіки та цивільної інфраструктури України. Про це заявив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час зустрічі з очільником Французького агентства  з боротьби з корупцією (AFA) Шарлем Дюшеном.

Олександр Новіков розповів французькому колезі про роботу НАЗК та досвід співпраці Агентства з бізнесом. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну в роботі Агентства багато змінилося, але воно продовжує виконувати свої головні задачі – формувати антикорупційну політику та запобігати корупції в Україні. У червні парламент ухвалив Антикорупційну стратегію до 2025 року, розроблену НАЗК спільно з громадськістю та міжнародними партнерами. У Стратегії окреслені ключові проблеми, з якими стикається приватний та публічний сектори, а також запропоновані шляхи їх вирішення, в першу чергу, завдяки мінімізації корупційних ризиків. Зараз НАЗК проводить громадські обговорення проекту Державної антикорупційної програми, яка має стати робочим інструментом впровадження Стратегії. До цих обговорень залучені експерти з різних сфер, у тому числі з бізнесу.

Очільник НАЗК додав, що Агентство вже розробило низку ефективних інструментів для приватного сектору. Наприклад, затверджена Типова антикорупційна програма юридичних осіб, яка враховує найкращі світові практики та наближена до міжнародних та національних стандартів запобігання корупції.

“НАЗК допомагає державним та приватним організаціям у розбудові систем комплаєнсу. Наприклад, в Україні діють уповноважені особи/підрозділи з питань запобігання та виявлення корупції (антикорупційні уповноважені). Як і комплаєнс-офіцери в бізнесі, антикорупційні уповноважені, які працюють майже в усіх державних органах, підприємствах чи органах місцевого самоврядування, організовують антикорупційну роботу, виявляють корупційні ризики і пропонують заходи з їх мінімізації. Діяльність уповноважених координує НАЗК”, — підкреслив Олександр Новіков.

Шарль Дюшен та його колеги презентували позитивні результати антикорупційної реформи у Франції, що відбулась з ухваленням 9 грудня 2016 року Закону «Про прозорість, антикорупцію та економічну модернізацію» у відповідь на критичні зауваження Робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях. Такі оновлення в законодавстві були високо оцінені Робочою групою та вважаються «помітним стрибком у французькій правовій базі боротьби з хабарництвом, який дозволив Франції відновити довіру та результативність у цій сфері».

Шарль Дюшен розповів про практику проведення аудитів систем управління корупційними ризиками в приватних і державних компаніях як за ініціативи AFA, так і на умовах угод про відкладення кримінального переслідування. Він також нагадав про рекомендації, опубліковані AFA для державних та приватних організацій, які допомагають у впровадженні ефективних програм боротьби з корупцією.

«Ризики, які створює корупція для держави, платників податків, довіри суспільства до державних інституцій, суверенітету і верховенства права вимагають від урядів проведення ефективної антикорупційної політики. Так само важливим є лідерство у запобіганні корупції у кожній приватній компанії. Це основна порада, яку може дати Французька антикорупційна агенція, виходячи зі свого досвіду», – зауважив Шарль Дюшен. 

Сторони домовились про посилення співпраці у запобіганні корупції та обмін практичним досвідом на рівні відповідних структурних підрозділів обох агентств. О.Новіков подякував французьким колегам за всебічну підтримку України та наголосив на важливості посилення співпраці у боротьбі з корупцією. “НАЗК готове ділитися своїми найкращими практиками та напрацюваннями в рамках обміну досвідом з AFA”, — додав Голова НАЗК. 

На завершення Шарль Дюшен висловив захоплення стійкістю українців і побажав Україні якнайшвидшого повернення до мирного життя.

Французьке антикорупційне агентство (AFA) — це агенція, відповідальна за розбудову прозорості, боротьбу з корупцією і модернізацію економічного життя. Агенція є координаційним та консультативним органом влади з антикорупційної політики, що також відповідає за проведення аудитів приватних і публічних компаній, які підпадають під встановлені законом вимоги з комплаєнсу. Мета органу — імплементація політики з запобігання та виявлення корупції, зловживання впливом, вимагання з боку державних службовців, розтрати бюджетних коштів та фаворитизму, тобто правопорушень, що покриваються поняттями «корупція» та «корупційне правопорушення»

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

22 Вересня 2023
НАЗК виявило необгрунтовані активи у самбірського воєнкома на понад 4,4 млн грн
21 Вересня 2023
НАЗК вітає ухвалення Закону про відновлення електронного декларування та закликає нардепів ініціювати зміни
20 Вересня 2023
Німецькі верстати, які виробляють зброю для рф: НАЗК внесло компанії SPINNER та DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр