НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Голова НАЗК та Посол Японії обговорили пріоритетні напрями співпраці та роль НАЗК у процесі повоєнної відбудови України

Посилання скопійовано
Голова НАЗК та Посол Японії обговорили пріоритетні напрями співпраці та роль НАЗК у процесі повоєнної відбудови України

Роль НАЗК у відбудові України полягає у забезпеченні належного функціонування інституційних механізмів, спрямованих на доброчесність та мінімізацію корупційних ризиків. Це включає виявлення корупційних ризиків у сферах, пов’язаних з повоєнним відновленням, гуманітарною допомогою, проведення антикорупційної експертизи законопроектів, спрямованих на регулювання процесу відбудови, перевірку комплаєнс-систем у компаніях, які претендують на контракти, пов’язані з відбудовою.  Про це розповів Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії Мацудою Кунінорі.

Він подякував за всебічну підтримку України з боку Японії та наголосив на важливості координації й посилення санкційної політики проти росії. Від початку повномасштабної війни НАЗК надає аналітичну підтримку Міністерству закордонних справ України щодо розширення списків потенційних кандидатів на міжнародні санкції щодо громадян росії та білорусі, які є причетними до агресії. Агентство також допомагає Міністерству закордонних справ України донести підхід до накладання санкцій до інших юрисдикцій. 

Японія одразу долучилася до міжнародних санкцій після того, як росія цьогоріч вторглася в Україну. “Ми щиро вдячні владі та народу Японії за кроки, вжиті у відповідь на невиправдану та неспровоковану агресію росії проти України. Японія, як ніхто інший, розуміє Україну. Верховна Рада України підтримала проект постанови про звернення до міжнародного співтовариства щодо північних японських територій і визнала їх окупованими країною-агресором рф», — зазначив Олександр Новіков.

Він розповів Послу Японії про роль Антикорупційної стратегії у подальшому розвитку України.

«Україна є розвинутою демократичною державою. Ми ратифікували Конвенцію ООН проти корупції, ми активно співпрацюємо з ОЕСР у багатьох напрямках та впевнено рухаємось до повноцінного членства в організації. Ми отримали статус кандидата на вступ до ЄС та поступово наближаємось до потенційного вступу в НАТО. Ухвалення в цьому році Антикорупційної стратегії України до 2025 року чітко демонструє нашим міжнародним партнерам наш вибір. Ми керуємося цінностями демократії, доброчесності та верховенства права. Стратегія допоможе Україні економити до 5 мільярдів доларів  щорічно та подолати проблеми в тих сферах, які найбільше страждають від корупції. Це особливо важливо в рамках повоєнної відбудови нашої держави», — підкреслив Голова НАЗК. Він також акцентував на необхідності якнайшвидшого ухвалення Кабінетом Міністрів України Державної антикорупційної програми, оскільки вона має має стати дорожньою мапою з виконання Стратегії.

“Найсуттєвіша і найскладніша частина нашої роботи – розбудова нової української держави, України 2.0. Ця держава має базуватися на принципах безкомпромісної публічної доброчесності та підзвітності, чітко окреслених меж владних повноважень, а також справжньої демократії участі. Ми маємо це робити, поки наша армія на полі бою бореться за суверенітет і свободу України. Як центральний державний орган, що формує політику, ми можемо сприяти цій роботі через ефективне впровадження Антикорупційної стратегії” – зазначив Олександр Новіков.

Посол Японії Мацуда Кунінорі підкреслив, що Японія підтримує зусилля НАЗК та інших антикорупційних органів із розбудови доброчесності та справедливого суспільства.

«Японія вітає те, що попри бойові дії робота не зупинилась: обрано керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, проводиться конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро, ухвалено Антикорупційну стратегію та розробляється програма до неї. Японія готова в рамках свого головування в G7 наступного року продовжувати підтримку антикорупційних реформ та незалежності антикорупційних органів в Україні. Ми також відкриті до поглиблення міжвідомчої співпраці між НАЗК та своїми компетентними органами, в тому числі, з надання технічної допомоги», — додав Посол.

Олександр Новіков зазначив, що для НАЗК була б корисною співпраця з Японією в сфері цифровізації: «Японія є одним з лідерів у сфері технологій. Ми в НАЗК також керуємося принципом діджиталізації усіх процесів. Ми маємо значний досвід розробки інноваційних ІТ-рішень із запобігання та протидії корупції, створивши реєстр декларацій, реєстр фінансових звітів політичних партій, антикорупційний портал, реєстр корупціонерів, портал «Приховані інтереси» та найбільша база даних про санкції — портал «Війна&Санкції». НАЗК сподівається на обмін досвідом за цим напрямком з японськими колегами.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Січня 2023
НАЗК 2.0. Санкційна політика-2022: участь у створенні санкційних планів, портал “Війна і санкції”, активи росіян та пошук іноземців у російських компаніях
26 Січня 2023
НАЗК та Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти об’єднали зусилля задля зменшення корупції у вишах
26 Січня 2023
Державна антикорупційна програма, що відповідає на вимоги суспільства та наближає членство України в ЄС та НАТО, готова до затвердження Кабміном
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр