НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Війна створює додаткові корупційні ризики, тому посилення антикорупційних інституцій стає ще актуальнішим – Олександр Новіков

Посилання скопійовано
Війна створює додаткові корупційні ризики, тому посилення антикорупційних інституцій стає ще актуальнішим – Олександр Новіков

Голова НАЗК під час зустрічі з представниками американської некомерційної організації The Renew Democracy Initiative (RDI) висловив готовність виконувати вимоги щодо відновлення та спрощення декларування, прописані у Меморандумі України з МВФ. Справа – за українським Парламентом.

«Незалежність НАЗК та інших антикорупційних органів – єдина можливість подолати корупцію, що є неодмінною передумовою для перемоги, ефективного відновлення та подальшого сталого розвитку України», – заявив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, висловивши вдячність Сполученим Штатам Америки за допомогу, яка дозволила Україні стримати агресію росії в перші місяці війни, а зараз дозволяє відкинути російські війська з нашої території.

За словами очільника НАЗК, показником того, що війна не зупинила прагнення українців до реформ, є затверджена Антикорупційна стратегія та Державна антикорупційна програма до 2025 року. Це якісний інструмент впровадження антикорупційної політики, розбудови України як європейської держави, прозорої повоєнної відбудови й формування доброчесного суспільства.

Він звернув увагу на те, що хоч у перші дні війни з міркувань безпеки й було ухвалене рішення про тимчасове призупинення електронного декларування та проведення повних перевірок декларацій, успіхи наших військових на фронті засвідчують, що Україна вже має усі необхідні умови для відновлення обов’язкового декларування.

«Війна створює додаткові корупційні ризики, які необхідно ідентифікувати та долати, тому посилення антикорупційних інституцій стає ще актуальнішим, ніж у мирний час. Відновлення декларування — один з ключових інструментів забезпечення контролю та запобігання корупції при отриманні Україною міжнародної допомоги. Нам важлива довіра наших партнерів, саме тому НАЗК вже заявило про готовність виконувативимоги щодо відновлення та спрощення декларування, прописані у Меморандумі з МВФ,оприлюдненому 31 березня. Очікуємо такої ж готовності і від українського Парламенту», – зауважив Олександр Новіков.

Крім того, голова НАЗК наголосив на важливості відновлення звітності політичних партій в Україні і висловив сподівання, що відповідне рішення ВР також не забариться. Україна має потужний реєстр звітності політпартій Politdata та все необхідне, аби забезпечити доброчесність  політичної системи України.

На важливості незалежності антикорупційних органів та ефективної боротьби з корупцією, у тому числі, в рамках отримання міжнародної допомоги Україною, акцентувала Президент RDI Гайді Гайткемп.

«Тільки так можливо гарантувати ефективне використання коштів американських платників податків, які йдуть на гуманітарну та військову допомогу. НАЗК має потужний інструментарій для запобігання корупції, що має привести до цільового використання допомоги Україною, прозорості та підзвітності цих процесів», – зазначила очільниця RDI.

Для довідки: The Renew Democracy Initiative (RDI) – організація, що  просуває та захищає ліберальну демократію в США та за кордоном. Вона активно допомагає Україні у боротьбі з російською агресією, а членами організації є відомі американські журналісти, дипломати та військові.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

22 Вересня 2023
НАЗК виявило необгрунтовані активи у самбірського воєнкома на понад 4,4 млн грн
21 Вересня 2023
НАЗК вітає ухвалення Закону про відновлення електронного декларування та закликає нардепів ініціювати зміни
20 Вересня 2023
Німецькі верстати, які виробляють зброю для рф: НАЗК внесло компанії SPINNER та DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр