НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Антикорупціонери, урядовці та міжнародні партнери обговорили стан та плани з протидії корупції на форумі «Доброчесність – майбутнє української державності»

06.12.2023
сайт_форум_панель1_2

У Києві відбувся Всеукраїнський антикорупційний Форум «Доброчесність – майбутнє української державності», в якому взяли участь керівники антикорупційних органів, урядових структур, міжнародні партнери, представники громадських організацій та органів місцевого самоврядування. 

Під час першої панелі заходу йшлося про те, як бачать свою місію всі долучені до процесу протидії корупції органи та що саме має бути надійним запобіжником корупції. Учасники форуму визнали вкрай важливими взаємодію між усіма антикорупційними органами, баланс невідворотності покарання та ефективного запобігання. Проте найвищим спільним пріоритетом має стати розбудова доброчесності як надійного запобіжника корупційним ризикам.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), за словами її очільника Олександра Клименка, готова брати на себе відповідальність за якість боротьби з корупцією. «Наша місія – це можливість створити абсолютно незалежну інституцію, яка матиме баланс незалежності і відповідальності. Під час наших  розслідувань ми бачимо, що на даний час, на жаль, корупція у багатьох системах сприймається як правило. У деяких сферах існують навіть прейскуранти для оплати різних послуг. Запевняю, що ми завершимо всі розслідування і покажемо результати. Але швидко це не буде, адже ми маємо дотримуватися тих стандартів, які встановлюємо самі собі і наші міжнародні партнери. Також ми сподіваємось на ефективну співпрацю з Верховною Радою, нате, що нам нададуть всі інструменти для ефективної роботи», - зазначив керівник САП Олександр Клименко.

«Сьогодні судам недостатньо просто здійснювати правосуддя. Ми маємо відповідати найвищим стандартам і створювати нові. Ми маємо бути в постійній комунікації з суспільством, органами влади, міжнародними партнерами. Ми маємо бути відкритими і прозорими. Кожне винесене судом рішення має бути мотивованим і зрозумілим. Обов’язковою умовою є доброчесність суддів - повідомила Голова ВАКС Віра Михайленко.

На переконання Голови НАЗК Олександра Новікова, ключова цінність кожного працівника Національного агентства - доброчесність - має стати прикладом не тільки для державного службовця, а й кожного громадянина. Також це дасть потужний поштовх розвитку держави. «Чим вища довіра громадян до держави, тим держава ефективніша. Це пов’язані між собою поняття. Які історичні корені недовіри українців до держави? 300 років ми мали державу-ворога, державу-окупанта, яка вбивала українців і морила їх голодом. Тому природною захисною реакцією кожного українця була пересторога до державної влади. Але реальність вже інша. Ми маємо свою власну державу, проте поки що не всі змінили свою думку про неї. Якщо до повномасштабного вторгнення довіра громадян до влади була на рівні 17%, то влітку 2022 вона сягнула 61%. Це високий показник, середній поміж найрозвинутіших країн світу складає 41%. Ми зобов’язані втримати і закріпити рівень довіри до держави та її інституцій. Також ми маємо пояснити українцям цінність власної держави, важливість їхнього залучення до державотворення, необхідність довіряти і контролювати державу», - зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. За його словами, суспільство повинно усвідомити, що найефективніший спосіб боротьби з корупцією – це зміна правил і культури. А це вимагає зміни акценту та фокусу в сприйнятті корупції  з покарання на доброчесність.

Під час другої панелі учасники форуму оцінили також ефективність антикорупційних процесів в Україні з огляду на майбутні переговори щодо членства в ЄС. Адже 14-15 грудня має відбутись саміт лідерів Європейського Союзу, на якому мають бути визначені перспективи євроінтеграції України. Міжнародні партнери України, які взяли участь у форумі, підкреслили очевидність  докладених зусиль і досягнень у боротьбі з корупцією, особливо через цифровізацію, та зазначили, що подальші результати матимуть великий вплив на підсумок переговорів щодо членства в ЄС.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова нагадала аудиторії, що 8 листопада Європейська Комісія надала позитивні та безумовні рекомендації щодо початку переговорів з Україною про вступ. Водночас вона застерегла від надто великих очікувань, оскільки в Європейському Союзі існують свої особливості прийняття рішень. "Було визначено чотири кроки, які Україна повинна виконати для переходу на наступний етап інтеграції з ЄС. Мені приємно зазначити, що прогрес досягнуто в усіх чотирьох напрямках. Ми йдемо цією дорогою разом. Однак важливо розуміти, що ЄС - це інституція, яка складається з 27 країн, і на кожному кроці в процесі розширення потрібна єдність. Тому переговори про вступ часто є нелінійним процесом. Україна досягла вражаючих результатів і швидко просувається цим шляхом. Я сподіваюся, що рішення буде досягнуто, і вимоги кожної країни-члена будуть виконані. Нам потрібно залишатися на зв'язку і продовжувати працювати над реформами в усіх сферах. Україна однозначно прямує до ЄС, і я впевнена, що вона стане частиною Європейського Союзу", - підкреслила Катаріна Матернова.

Всеукраїнський антикорупційний Форум «Доброчесність – майбутнє української державності» організований Національним агентством запобігання корупції, Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI) та проектом USAID SACCI (Взаємодія) і присвячений Міжнародному дню боротьби з корупцією.

 
DSC_4645
DSC_4659
DSC_4797
DSC_4857
DSC_4905
DSC_4992
DSC_5020
DSC_5073
DSC_5460
DSC_5524
DSC_5581
DSC_5721

Останні новини

22.11.2024
11:48
НАЗК вперше презентувало досвід України на засіданні експертної групи Комісії з питань імплементації Директиви ЄС
20.11.2024
13:31
Соціальні мережі є драйвером дискурсу про нездоланність корупції та марність боротьби з нею - дані медіамоніторингу
10:30
150 політичних партій не подали звіти до НАЗК за IІІ квартал 2024 року
19.11.2024
18:26
20 листопада доступ до Реєстру декларацій буде частково обмежено з 15:00 до 18:00
17:33
П’ять коштовних автівок, нерухоме майно і земельні ділянки: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на понад 27,7 млн грн у експосадовця СБУ
11:45
НАЗК запрошує взяти участь в обговоренні змін до Порядку проведення повної перевірки декларацій
10:15
За матеріалами НАЗК розпочато кримінальне провадження стосовно голови Харківської облради: виявлено ознаки недостовірних відомостей на понад 3,4 млн грн
18.11.2024
15:00
Необґрунтовані активи на майже 8,7 млн грн можуть стягнути за матеріалами НАЗК з посадовця ГУ Нацполіції у місті Києві
15.11.2024
11:00
НАЗК презентувало дослідження та рекомендації з усунення корупційних ризиків у централізованих тилових закупівлях для ЗСУ
14.11.2024
15:42
Звіт Єврокомісії 2024: оцінка прогресу України у сфері запобігання та боротьби з корупцією
12.11.2024
12:01
НАЗК долучилось до засідання Антикорупційної робочої групи країн Великої сімки “ACT for Ukraine” в Токіо
11.11.2024
16:57
НАЗК та ЄБА працюватимуть над розбудовою етичного лобіювання та прозорості в бізнесі
10:11
Антикорупційна експертиза: НАЗК виявило 17 корупціогенних факторів в НПА та надало 18 рекомендації для їх усунення
08.11.2024
17:18
Корупція – не наш спадок, тому маємо впровадити системні зміни, аби не передати його наступним поколінням, – Голова НАЗК
10:57
Порушень на 685 млн грн виявлено за результатами 88 завершених повних перевірок декларацій у жовтні
07.11.2024
17:58
Митниця, перетин кордону та лісове господарство: Голова НАЗК розповів про найпоширеніші корупційні ризики на Закарпатті
06.11.2024
14:51
НАЗК нагадує про завершення кампанії звітування для політичних партій за III квартал 2024 року
11:18
Конфлікт інтересів: приписи, обґрунтовані висновки, протоколи та рішення суду жовтня
04.11.2024
15:17
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроєкту щодо удосконалення доступу компетентних органів державної влади до таємниці страхування
31.10.2024
18:39
Цивільна конфіскація: 2,2 млн грн депутата міськради Дніпропетровщини стягнуто в дохід держави за матеріалами НАЗК
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua