Більше 130 тисяч гривень буде конфісковано до держбюджету внаслідок незаконного здійснення внеску на підтримку кандидата на пост Президента України

Вінницький міський суд Вінницької області своєю постановою визнав винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-15 КУпАП, фізичну особу, яка надала добровільний  внесок  до виборчого фонду кандидата на пост Президента України з порушенням встановленого законом порядку надання внеску.

Факт вчинення правопорушення виявлено Національним агентством з питань запобігання корупції за результатом аналізу фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата пост Президента України Валентина Наливайченка.

Суд постановив застосувати до внескодавця стягнення у вигляді  штрафу у розмірі 1190 грн  на користь держави, з конфіскацією суми внеску у розмірі 137 500  грн.

Протокол про адміністративне правопорушення був складений уповноваженою особою Національного агентства та направлений до суду разом з матеріалами, що підтверджують порушення встановленого законом порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, в даному випадку наявність податкового боргу на момент здійснення внеску.   

Відповідно до частини 3 статті 43 ЗУ «Про вибори Президента України», забороняється здійснювати добровільні внески до виборчого фонду кандидата на пост Президента України особам, які відповідно до ЗУ «Про політичні партії в Україні» не мають права здійснювати внески на підтримку партій. Згідно з положенням пункту 8 частини 1 статті 15 зазначеного закону, не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

За результатами аналізу фінансових звітів про надходження і використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України Національне агентство склало і направило до суду 155 протоколів про адміністративне правопорушення.