НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

Частка населення та бізнесу, які негативно ставляться до корупції зростає, – результати опитування

Посилання скопійовано
Частка населення та бізнесу, які негативно ставляться до корупції зростає, – результати опитування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 

«Наше завдання в умовах  війни створити в суспільстві стійке усвідомлення неприйнятності корупційних практик. Доброчесність має стати безкомпромісною цінністю нової України.  Корупція – це одна з причин, чому росія почала цю війну, бо в України дійсно був образ корумпованої країни. Адже корупція – це продукт неналаштованої державної системи. Тому маємо її налаштувати так, аби жоден сусід не наважився ніколи атакувати Україну. Фактично це безпекове питання», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков під час презентації. 

За його словами, дослідження було проведено до початку війни, але його результати є надзвичайно важливими саме зараз: для формування нового суспільного договору; забезпечення прозорої відбудови України та європейської інтеграції. 

У минулому році спостерігалося поступове зростання частки населення, яка негативно ставиться до корупційних проявів – це 49%, серед бізнесу  – 55%. 

В рамках дослідження проаналізовано 14 сфер на предмет найбільш поширених корупційних практик на думку громадян  і бізнесу. 

Голова НАЗК додав, що це дуже практичний документ, а не просто дані для соціологів: його результати будуть використанні органами державної влади при формуванні політик у найбільш уражених корупцією сферах. НАЗК використає їх під час розробки державної програми з виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року.

Експерт з запобігання корупції EUACI Олександр Комаров зазначив, що завдяки оновленій методології можна дізнатися багато конкретних фактів для пріоритетизації  подальшої роботи. Бо секторальний звіт показує  не просто у якій сфері містяться корупційні ризики, а як виглядають корупційні практики. 

Результати дослідження презентував директор соціологічної компанії Info Sapiens Дмитро Савчук. Зокрема, він зупинився на методології і завданнях дослідження, показниках сприйняття корупції, корупційному досвіду населення та бізнесу за сферами, а також інтегральних показниках  державної антикорупційної політики. 

Дослідження  провели соціологи компанії Info Sapiens за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) на замовлення НАЗК до початку війни наприкінці 2021 року. 

З результатами дослідження можна ознайомитися за посиланнями: презентація та звіт.

Відеозапис за посиланням: https://bit.ly/3aH3xlm

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

31 Березня 2023
Суд визнав винним колишнього керівника департаменту держзакупівель Міноборони у справі за адмінпротоколом НАЗК
30 Березня 2023
Будують на крові: НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни China State Construction Engineering Corporation
30 Березня 2023
Звіти політпартій досі на карантині: коли партії почнуть звітувати про витрачені бюджетні кошти
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр