НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Частка населення та бізнесу, які негативно ставляться до корупції зростає, – результати опитування

Посилання скопійовано
Частка населення та бізнесу, які негативно ставляться до корупції зростає, – результати опитування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 

«Наше завдання в умовах  війни створити в суспільстві стійке усвідомлення неприйнятності корупційних практик. Доброчесність має стати безкомпромісною цінністю нової України.  Корупція – це одна з причин, чому росія почала цю війну, бо в України дійсно був образ корумпованої країни. Адже корупція – це продукт неналаштованої державної системи. Тому маємо її налаштувати так, аби жоден сусід не наважився ніколи атакувати Україну. Фактично це безпекове питання», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков під час презентації. 

За його словами, дослідження було проведено до початку війни, але його результати є надзвичайно важливими саме зараз: для формування нового суспільного договору; забезпечення прозорої відбудови України та європейської інтеграції. 

У минулому році спостерігалося поступове зростання частки населення, яка негативно ставиться до корупційних проявів – це 49%, серед бізнесу  – 55%. 

В рамках дослідження проаналізовано 14 сфер на предмет найбільш поширених корупційних практик на думку громадян  і бізнесу. 

Голова НАЗК додав, що це дуже практичний документ, а не просто дані для соціологів: його результати будуть використанні органами державної влади при формуванні політик у найбільш уражених корупцією сферах. НАЗК використає їх під час розробки державної програми з виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року.

Експерт з запобігання корупції EUACI Олександр Комаров зазначив, що завдяки оновленій методології можна дізнатися багато конкретних фактів для пріоритетизації  подальшої роботи. Бо секторальний звіт показує  не просто у якій сфері містяться корупційні ризики, а як виглядають корупційні практики. 

Результати дослідження презентував директор соціологічної компанії Info Sapiens Дмитро Савчук. Зокрема, він зупинився на методології і завданнях дослідження, показниках сприйняття корупції, корупційному досвіду населення та бізнесу за сферами, а також інтегральних показниках  державної антикорупційної політики. 

Дослідження  провели соціологи компанії Info Sapiens за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) на замовлення НАЗК до початку війни наприкінці 2021 року. 

З результатами дослідження можна ознайомитися за посиланнями: презентація та звіт.

Відеозапис за посиланням: https://bit.ly/3aH3xlm

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

31 Травня 2023
Матеріали НАЗК стали підставою для розслідування та оголошення підозри депутатці Київської міськради
30 Травня 2023
Виконання Державної антикорупційної програми усіма органами влади має стати відповіддю на запит українського суспільства на справедливість — Голова НАЗК
29 Травня 2023
НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у податківця
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр