Держслужбовці зараховують чесність/доброчесність до п’ятірки ключових цінностей, яких вважають за важливе дотримуватися. Про це свідчить щорічне дослідження Національного агентства України з питань державної служби (НАДС), яке було розроблене за участі Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).Результати опитування показали, що використання свого службового становища для отримання вигоди, отримання протизаконних або неетичних вказівок, неможливість вільно повідомляти про факти незаконної поведінки все ще є поширеними явищами на державній службі.
Зокрема, на думку працівників центральних органів влади (ЦОВВ) у середньому 24 % держслужбовців використовують своє службове становище для отримання вигоди поза офіційною зарплатою та виплатами. Працівники місцевих органів виконавчої влади вважають, що так вчиняють 23 % держслужбовців.
Кожний десятий службовець місцевих органів державної влади та кожен сьомий опитаний службовець ЦОВВ визнав, що отримував протизаконні чи неетичні вказівки.
Також лише 43 % працівників ЦОВВ та 48 % працівників місцевих державних органів упевнені, що можуть вільно повідомляти про можливі факти правопорушень, не побоюючись переслідувань.
При цьому 43 % усіх держслужбовців зараховують чесність/доброчесність до п’ятірки ключових цінностей, яких вважають за важливе дотримуватися.
Цьогоріч в опитуванні взяли участь понад 30 тис. держслужбовців.
За результатами дослідження НАЗК розробить кваліфікаційну вимогу «доброчесність», яка буде інтегрована у конкурсні відбори для посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків. Також будуть визначені критерії та завдання, що дозволять оцінювати відповідність кандидатів зазначеній кваліфікаційній вимозі.
З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/4hK4ibm