Понад 900 правоохоронців долучились до навчання про необґрунтовані активи та незаконне збагачення. Вебінар для слідчих, оперуповноважених та уповноважених осіб з запобігання корупції провели експерти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Під час навчання учасники набули практичних навичок про процес збору доказів для визнання активів необґрунтованими або встановлення ознак незаконного збагачення.
Зокрема, поліцейським варто звертати увагу на:
-набуття активу, який не відповідає способу життя, рівню доходів, соціальному статусу суб'єкта декларування;
- набуття активу виглядає спонтанним та нетиповим;
- подарунки від третіх осіб через короткий проміжок часу або відчуження активів на користь суб'єкта декларування або членів його сім'ї за заниженою вартістю;
- сімейні, соціальні або професійні зв'язки третіх осіб із суб'єктом декларування;
- якщо суб'єкт користується майном більше за власника;
- суб'єкт декларування здійснює витрати, пов'язані з утриманням активу.
Представники Національної поліції не лише підвищили рівень знань з цих питань, а й разом з експертами НАЗК розглянули конкретні випадки із власної практики.
Нагадаємо, що НАЗК спільно з Національною поліцією та Академією патрульної поліції створили онлайн-курс «Доброчесна поліція». Він допоможе правоохоронцям зрозуміти, що таке доброчесність, як розв'язувати моральні дилеми та запобігати корупції. І, в результаті, – краще виконувати свої професійні обов'язки.