Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) стало членом Європейської мережі партнерів проти корупції (EPAC/EACN) - мережі європейських антикорупційних організацій та інших відповідних структур з країн Європи.
Рішення про включення НАЗК було ухвалене під час засідання 23-ї щорічної професійної конференції та Генеральної асамблеї EPAC/EACN, що відбулася у Бухаресті 26-27 листопада. Захід об’єднав провідних антикорупційних експертів, прокурорів та представників правоохоронних органів з усієї Європи.
“Членство в мережі відкриє перед Агентством нові перспективи. Зокрема, це посилить нашу інституційну спроможність у сфері формування антикорупційної політики, захисту викривачів, побудови доброчесного суспільства та викорінення корупції в Україні. НАЗК постійно розширює міжнародні зв’язки, що дозволяє впроваджувати найефективніші антикорупційні практики. Ми вже співпрацюємо з багатьма з вас як на міжнародному, так і на двосторонньому рівнях. Проте ми прагнемо стати частиною великої європейської антикорупційної мережі”, - зазначив у своїй промові Голова НАЗК Віктор Павлущик.
Під час конференції обговорювались питання захисту фінансових інтересів ЄС, нові виклики у розслідуванні корупції та нагляді за діяльністю поліції й викривання корупції. Захід важливий для розвитку міжнародного співробітництва України у сфері протидії корупції та обміну найкращими практиками для підвищення доброчесності у державному секторі.
Також Віктор Павлущик в панельній дискусії на тему використання автоматизованих інструментів для забезпечення доброчесності в державних органах представив доповідь, в якій закцентував увагу на українському досвіді з підвищення прозорості та ефективності протидії корупції.
“Ми фокусуємося на цифровізації всіх сфер функціонування держави, адже віримо, що усунення людського фактору допоможе зменшити корупційні ризики, а також підвищить відкритість нашої діяльності та залучення громадськості до боротьби з корупцією”, - підкреслив Голова НАЗК. Він розповів про цифрові продукти НАЗК, зокрема, Єдиний державний реєстр декларацій, Інформаційна система моніторингу реалізації державної антикорупційної політики, Єдиний портал повідомлень викривачів, Реєстр звітності політичних партій POLITDATA, Портал для антикорупційних уповноважених і Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (“Реєстр порушників”). Дискусію модерував Сільвіу Іоан Попа, Генеральний секретар Національного агентства з питань доброчесності Румунії.
Окрім того, Голова НАЗК взяв участь у дискусії, присвяченій ризик-орієнтованим підходам у запобіганні корупції та шахрайству. Організатором та модератором дискусії став Віце-президент EPAC/EACN, представник Федерального бюро з боротьби з корупцією Австрії Ернст Шмідт.
Нагадаємо, EPAC та EACN - це міжнародні організації, які об’єднують антикорупційні органи, органи правопорядку та інші відповідні структури понад 35 країн Європи, а також близько 70 антикорупційних організацій та поліцейських органів контролю. Їхня головна мета – сприяти боротьбі з корупцією через співпрацю, обмін досвідом та впровадженням найкращих практик. Починаючи з 2008 року члени EPAC організовують щорічні професійні конференції, які дають можливості для обміну досвідом, поширення співробітництва тощо.
НАЗК стало четвертим профільним відомством в Україні, яке доєдналося до мережі. Раніше це зробили Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Державне бюро розслідувань (ДБР).