Голова НАЗК Новіков: “НАЗК розширює співпрацю з громадськістю для обміну досвідом та розробки інноваційних рішень”

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує розширювати співпрацю з громадянським суспільством та журналістами-розслідувачами. 

Так, 18 травня НАЗК підписало меморандум з громадською організацією “Канцелярська Сотня”, що, зокрема, реалізовує такі проєкти, як  “Декларації” (база декларацій чиновників) та “Тисни” (юридичний супровід після журналістських розслідувань).  

Серед заходів, що передбачає меморандум, обмін практиками з виявлення недостовірних даних у деклараціях, спільна розробка інноваційних рішень для вдосконалення системи е-декларування та проведення інформаційних і просвітницьких заходів, пов’язаних із запобіганням корупції. 

“Протягом останніх років громадські організації запропонували багато проєктів для виявлення випадків корупції та комунікації основ антикорупційного законодавства. Саме тому НАЗК розширює співпрацю з громадськістю для обміну досвідом та розробки інноваційних рішень”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

Раніше НАЗК також підписала меморандум про співпрацю з громадською організацією “Антикорупційний Штаб”. Завдяки цьому “Чат-бот Тарас”, що надає відповіді на основні питання із заповнення декларацій, було передано НАЗК. Також розпочалася розробка інструменту з виявлення конфлікту інтересів “Приховані інтереси”.

Нагадаємо, що 17 травня завершився прийом заявок для участі у конкурсі до Громадської ради при НАЗК. Онлайн голосування за кандидатів до складу Громадської ради відбудеться 3 червня 2020 року з 08:00 до 20:00 через офіційний вебсайт НАЗК (www.nazk.gov.ua).