НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

Голова НАЗК склав протокол стосовно судді Городищенського районного суду, яка маючи конфлікт інтересів, продовжувала розглядати кримінальну справу, щоб мати вплив на обвинуваченого

Посилання скопійовано
Голова НАЗК склав протокол стосовно судді Городищенського районного суду, яка маючи конфлікт інтересів, продовжувала розглядати кримінальну справу, щоб мати вплив на обвинуваченого

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол через порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів стосовно судді Городищенського районного суду. Суддя, маючи приватний інтерес, продовжувала розглядати кримінальну справу в складі колегії суддів.

Що стало причиною порушення?

Під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням групи осіб суддя розголосила відомості досудового розслідування щодо одного із підсудних.

За фактом порушення суддею таємниці досудового розслідування Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальну справу. Головним свідком за цією справою став саме цей підсудний, який надав показання на користь судді, штучно створивши для неї доказ захисту. 

Суддя розуміла, що підсудний може в будь-який момент змінити свої покази та підтвердити її вину у вчиненні кримінального правопорушення. Таким чином кримінальна справа щодо підсудного стала для судді інструментом тиску на свідка у справі за обвинуваченням її у розголошенні таємниці досудового розслідування. 

«Попри наявний особистий інтерес у розгляді справи суддя продовжувала здійснювати судочинство та приймала рішення в складі колегії суддів і не повідомила про самовідвід у справі підсудного. Саме тому НАЗК склало щодо судді протокол про вчинення нею адміністративного правопорушення», — зазначив Олександр Новіков.

Нагадаємо, що з 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими скласти протокол щодо таких адміністративних правопорушень, якщо їх вчинив суддя, можуть лише особисто Голова НАЗК або його заступники.

Дізнатися інформацію про складені НАЗК адміністративні протоколи можна в розділі «Моніторинг діяльності»: https://bit.ly/3uffNic.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

31 Березня 2023
Суд визнав винним колишнього керівника департаменту держзакупівель Міноборони у справі за адмінпротоколом НАЗК
30 Березня 2023
Будують на крові: НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни China State Construction Engineering Corporation
30 Березня 2023
Звіти політпартій досі на карантині: коли партії почнуть звітувати про витрачені бюджетні кошти
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр