Голова НАЗК вжив заходів для убезпечення працівників Національного агентства від тиску та протиправних посягань

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков звернувся до Генерального прокурора Руслана Рябошапки та Голови Національної поліції Ігоря Клименка у зв’язку з посяганням на безпеку працівників Національного агентства.

Інциденти сталися у ніч з 3 на 4 лютого. Невстановлені особи незаконно проникли в житло керівників двох департаментів НАЗК.

Характер, час та інші обставини цих дій дають підстави стверджувати про високу вірогідність їх вчинення організованою групою з метою зовнішнього тиску на вказаних осіб у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків.

У своєму зверненні до керівників правоохоронних органів Олександр Новіков запропонував розглянути питання  про об’єднання кримінальних проваджень за вказаними фактами та здійснення процесуального керівництва у них прокурорам Офісу Генерального прокурора України.

«Працівники НАЗК мають бути надійно захищені, для того щоб ефективно та доброчесно виконувати свої професійні обов’язки. Ми будемо вживати всіх заходів, щоб убезпечити працівників Національного агентства та їх родини від тиску та протиправних посягань», – зазначив Голова НАЗК.

Відповідно до ст. 6 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції Національному агентству гарантована необхідна незалежність з метою надання можливості виконувати свої функції ефективно й в умовах свободи від будь-якого неналежного впливу.

Згідно зі ст. 9 Закону України «Про запобігання корупції» службовці апарату Національного агентства, їх близькі особи та їхнє майно перебувають під захистом держави. Посягання на життя і здоров’я службовця апарату Національного агентства, їх близьких осіб, знищення чи пошкодження їхнього майна, погроза їм убивством, насильством чи пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.