НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повні перевірки декларацій
560
перевірок зупинено
рішення КСУ №13-р/2020
497
млн.грн. виявлено
як незадекларовані
307
перевірено
суб'єктів Закону
На виконання рішення Конституційного Cуду
України №13-р/2020 від 27.10.2020 кримінальні
провадження підлягають закриттю
97
обгрунтованих
висновків скасовано
Детальний моніторинг діяльності

Хто має подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?

Посилання скопійовано
Хто має подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?

Окремі суб’єкти декларування зобов’язані подавати до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, якщо такі відбулися протягом року.

Що мається на увазі під суттєвою зміною в майновому стані?

1) отримання доходу,

2) придбання майна,

3) здійснення видатку.

При цьому, сума доходу, майна або видатку має перевищувати 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, у якому відбулася суттєва зміна у майновому стані (105100 грн для 2020 року).

 

Якими є спосіб та строк подачі повідомлень про суттєві зміни в майновому стані?

Повідомлення подається протягом 10 календарних днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку.

Спосіб подачі повідомлень – вони подаються винятково в електронній формі та публікуються на сайті реєстру декларацій. Водночас не можна подавати виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

 

З початку цього року не всі декларанти повинні подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Це передбачено останніми змінами до статті 52 Закону України “Про запобігання корупції”.

Отже, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подають суб’єкти декларування:

  • які займають відповідальне та особливо відповідальне становище;
  • які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

З 1 січня 2020 року інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подають.

Службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище:

  1. Президент України,
  2. Прем’єр-міністр України,
  3. Член Кабінету Міністрів України,
  4. Перший заступник або заступник міністра,
  5. Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення,
  6. Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
  7. Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку,
  8. Член Антимонопольного комітету України,
  9. Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України,
  10. Голова Фонду державного майна України, його перший заступник або заступник,
  11. Член Центральної виборчої комісії,
  12. Член, інспектор Вищої ради правосуддя,
  13. Член, інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
  14. Народний депутат України,
  15. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини,
  16. Уповноважений із захисту державної мови,
  17. Члени Національної комісії зі стандартів державної мови,
  18. Директор Національного антикорупційного бюро України, його перший заступник та заступник,
  19. Голова Національного агентства з питань запобігання корупції та його заступники,
  20. Генеральний прокурор, його перший заступник та заступник,
  21. Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник,
  22. Член Ради Національного банку України,
  23. Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступник,
  24. Керівник Офісу Президента України, його перший заступник та заступник,
  25. Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник,
  26. Радник або помічник Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України,
  27. Особи, посади яких належать до посад державної служби категорії “А” або “Б”,
  28. Особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” віднесені до першої – третьої категорій,
  29. Судді,
  30. Прокурори,
  31. Слідчі і дізнавачі,
  32. Керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів,
  33. Керівники, заступники керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя,
  34. Керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення,
  35. Військові посадові особи вищого офіцерського складу.

 

Посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків:

  1. Посада Керівника Офісу Президента України, його першого заступника та заступника.
  2. Посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів центрального апарату Національного банку України.
  3. Посади керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.
  4. Посади керівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності та їх заступників, призначення яких здійснюється державними органами.
  5. Посади державної служби, визначені структурою державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, у разі недоцільності утворення структурних підрозділів.
  6. Посади в органах місцевого самоврядування:
  • перших заступників, заступників міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення) голів, заступників сільських, селищних голів;
  • заступників голів районних, районних в містах рад;
  • секретарів міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення), сільських, селищних рад;
  • керуючих справами виконавчих комітетів міських (міст – обласних центрів та міста Сімферополя, міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад;
  • голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі).

 

Чи потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані декларанту, член сім’ї якого отримав такий дохід, придбав майно або здійснив такий видаток?

Ні, повідомляти про це НАЗК не потрібно. Проте відображення відповідного майна або доходу члена сім’ї у щорічній декларації є обов’язковим.

 

 

Посилання скопійовано
Версія для друку
Важливі сповіщення 9

Останні новини

5 Березня 2021
9 березня суд розгляне справи суддів КСУ Ірини Завгородньої та Ігоря Сліденка. Голова НАЗК Олександр Новіков візьме участь у засіданнях 9 березня суд розгляне справи суддів КСУ Ірини Завгородньої та Ігоря Сліденка. Голова НАЗК Олександр Новіков візьме участь у засіданнях
5 Березня 2021
З початку року посадовці  подали до НАЗК 121 повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента З початку року посадовці подали до НАЗК 121 повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента
4 Березня 2021
Корупційні схеми з виведення земель державної та комунальної власності під комерційне будівництво та шляхи їх усунення – оцінка НАЗК Корупційні схеми з виведення земель державної та комунальної власності під комерційне будівництво та шляхи їх усунення – оцінка НАЗК
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр
Ми використовуємо cookie-файли, щоб отримати статистику, яка допомагає нам поліпшити персоналізацію сервісу для вас. Ви можете прочитати докладніше про cookie або змінити налаштування браузера. Продовжуючи користуватися сайтом без зміни налаштувань, ви даєте згоду на використання ваших cookie.