Кількість посадовців, які не подають декларації, зменшилася на третину завдяки системній роботі НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) отримало 10 тис повідомлень від органів влади та інших установ стосовно неподання їхніми співробітниками декларацій. Маються на увазі щорічні декларації та декларації після звільнення за 2019 рік. 

Найбільше співробітників, які не подали декларації, у таких установах: 

  • 2 тис – комітети, служби, державні агентства, фонди, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Найбільше повідомлень про неподання декларацій надійшло з Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС);
  • 1,7 тис – державні та казенні підприємства;
  • 1,7 тис – Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція;
  • 1,6 тис – пенітенціарні органи (колонії, центри, ізолятори).

У порівнянні з минулим роком, кількість посадовців, які не подали декларації, зменшилася майже на третину – з 14 до 10 тис

Це стало наслідком системної співпраці НАЗК для розв’язання питання неподання декларацій з Національною поліцією, ДСНС, Управлінням пенітенціарних інспекцій Міністерства юстиції України та іншими органами влади. Таким чином, суб’єкти декларування були попереджені стосовно необхідності подати декларацію заздалегідь. 

НАЗК також було надано роз’яснення простою мовою стосовно найбільш розповсюджених питань, що значно спростило процес декларування для публічних службовців.  

Довідка. Органи влади зобов’язані повідомляти НАЗК про неподання або несвоєчасне подання їхніми співробітниками декларацій. Такі обов’язки покладені на уповноважений підрозділ (або особу) з питань запобігання та виявлення корупції або інший структурний підрозділ, визначений керівником органу. Такі повідомлення необхідно надсилати у визначеному НАЗК порядку.