НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

Рада суддів не побачила конфлікт інтересів у судді, який голосував за обрання самого себе головою суду. Через таке роз’яснення РСУ притягнути суддю до відповідальності неможливо

Посилання скопійовано
Рада суддів не побачила конфлікт інтересів у судді, який голосував за обрання самого себе головою суду. Через таке роз’яснення РСУ притягнути суддю до відповідальності неможливо

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує наголошувати на тому, що Рада суддів України (РСУ) не має самовільно надавати роз’яснень суддям про конфлікт інтересів. 

Той факт, що РСУ визначила сама для себе такі повноваження у власному Порядку, свідчить про неповагу РСУ до закону, призводить до неефективного витрачання коштів платників податків та ситуацій, коли суддів фактично неможливо притягнути до відповідальності за конфлікт інтересів.

Так, РСУ у своєму рішенні від 24.09.2020 № 54 не побачила конфлікту інтересів у судді Троїцького районного суду Луганської області, який голосував сам за себе під час обрання голови суду.

Запит на роз’яснення до РСУ суддя надіслав після того, як НАЗК звернулося до нього з вимогою надати пояснення про виявлені ознаки порушення. У жовтні 2020 року НАЗК також склало адміністративний протокол щодо цього судді, адже, на думку Агентства, порушення в цьому випадку є очевидним.

У грудні 2020 року суд розглянув цю справу та закрив провадження, вказавши, що в діях судді відсутній «склад правопорушення». Однією з підстав для цього стало роз’яснення РСУ.

Чому це важливо?

У своєму рішенні РСУ зазначила, що суддя не мав конфлікту інтересів, бо під час голосування він реалізовував своє право бути обраним на посаду, передбачене ст. 20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

З такої позиції можна стверджувати, що не є конфліктом інтересів прийняття на роботу близької особи, бо кожна особа має право на працю, а також встановлення собі захмарних премій, бо кожен має право на оплату праці.

«Цей випадок — лише один із прикладів, коли суддя зміг уникнути відповідальності завдяки роз’ясненню РСУ. Для того, щоби зробити їх неможливими в майбутньому необхідно закінчити судову реформу та внести зміни до Порядку РСУ. НАЗК продовжує закликати Голову РСУ Богдана Моніча розблокувати судову реформу та забезпечити згадані зміни», — пояснив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

24 Червня 2022
Дайджест «Новини санкційного фронту»
23 Червня 2022
НАЗК провело зустріч з Представництвом ЄС в Україні
22 Червня 2022
НАЗК підготувало новий список «кандидатів» на міжнародні санкції. Серед них – власник «Російського стандарту» та близька подруга путіна
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр