НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Корупція в економіці: як її мінімізувати та що для цього передбачає Державна антикорупційна програма

Посилання скопійовано
Корупція в економіці: як її мінімізувати та що для цього передбачає Державна антикорупційна програма

Модель управління державними підприємствами в Україні, на жаль, не завжди є ефективною, наслідком чого є значні збитки та корупція. Наразі у державній власності перебувають понад 3 тисячі підприємств. У приватних компаніях теж є низка проблем, які провокують корупцію і потребують законодавчого врегулювання та участі держави й громадянського суспільства. 

Як зменшити рівень корупції в державному та приватному секторах економіки, обговорили представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з експертами в рамках громадського обговорення проекту Державної антикорупційної програми (ДАП). 

Для запровадження прозорого та якісного управління і, відповідно, мінімізації рівня корупції фахівці радять приділити увагу формуванню політики державної власності, дотриманню стандартів корпоративного управління включно з  прозорим формуванням наглядових рад. Важливими задачами також є унормування критеріїв незалежного аудиту, посилення внутрішнього контролю на підприємствах, забезпечення прозорості процедур приватизації та виконання покупцями умов продажу об’єктів приватизації тощо. Наприклад, зараз відсутні критерії для визначення обов’язковості проведення незалежного аудиту фінансової звітності державних підприємств. Це негативно впливає на прозорість та об’єктивну оцінку діяльності й зумовлює корупційні ризики. 

Учасники також обговорили високий рівень толерування корупції в приватному секторі економіки та заходи для його зниження. Так, наразі немає ефективних адміністративних і законодавчих стимулів для бізнесу впроваджувати практики доброчесності. Існує лише формальний підхід до розробки й стану виконання антикорупційних програм. Для вирішення цих проблем НАЗК пропонує, за результатами аналітичного дослідження, внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законів  щодо врахування рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Для повоєнної відбудови держави надзвичайно важливо забезпечити прозорість і справедливість виконання Плану відновлення України. Для цього необхідно розробити механізм оприлюднення інформації про використання ресурсів, наданих міжнародними партнерами. 

Також учасники наголосили на необхідності приведення нормативних актів у відповідність до Закону «Про адміністративну процедуру» та ухвалення закону про адміністративний збір для зменшення рівня бюрократизації бізнес-процесів і плату неофіційних платежів. На думку експертів, важливо ухвалити закон про Установу бізнес-омбудсмена, що забезпечить ефективне відновлення порушених органами державної влади прав бізнесу.

Свої пропозиції та застереження до цього розділу ДАП висловили представники Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу (UNIC), Transparency International Ukraine, Українського союзу промисловців і підприємців. 

Всі охочі можуть ознайомитися з підрозділом «Державний та приватний сектори економіки» Державної антикорупційної програми та переглянути відеозапис обговорення.

Нагадаємо, Державна антикорупційна програма на 2023-2025 роки розробляється НАЗК на виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року та має бути затверджена Кабінетом Міністрів України. НАЗК координує реалізацію документа та виконання заходів ДАП. Документ є обов’язковими для виконання державними органами та органами місцевого самоврядування. 

Стежте за анонсами обговорень на сторінці НАЗК у facebook та долучайтесь. 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Грудня 2022
Як обрати доброчесного працівника в компанію: НАЗК презентувало нові методичні рекомендації для бізнесу
30 Листопада 2022
АНОНС Як наймати працівників у бізнесі, щоб мінімізувати корупційні ризики: НАЗК спільно з партнерами презентують нові методичні рекомендації
30 Листопада 2022
Як зменшити рівень корупції в містобудуванні та земельній сфері: пропозиції ДАП
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр