Понад 664 тис. декларацій* подали публічні службовці за звітний період 2023 року. За попередню кампанію, яка включала одразу два звітних періоди (за 2021 та 2022 роки) і проходила після відновлення декларування було подано 656 тис. та 649 тис. відповідно (оновлено 8.04.2024).
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вдячне тим посадовцям, які відповідально поставилися до своїх обов’язків та вчасно подали декларації. Також нагадуємо, якщо ви виявили помилки в декларації під час внесення даних чи забули вказати якісь дані, то маєте можливість впродовж 30 днів з дня подання декларації подати виправлену декларацію. Щоправда, зробити це можливо лише один раз. Радимо скористатися функцією “Дані для декларації”, яка надає можливість отримати також відомості про доходи і активи членів сім’ї та перевірити коректність внесення цих даних.
На початку 2024 року НАЗК розпочало здійснювати повні перевірки декларацій із застосуванням нового ризик-орієнтованого підходу до процесу відбору декларацій. За результатами оцінки ризиків декларації обиратиметься спосіб перевірки – автоматизована чи уповноваженою особою НАЗК. Слід звернути увагу, що процес оцінки ризиків поданих декларацій ще триває. Сталий рейтинг декларацій за показниками ризику від більшого до меншого очікується приблизно за місяць.
Станом на 1 квітня 2024 року розпочато 312 повних перевірок, завершено перевірку 13 декларацій, за результатами яких виявлено недостовірні відомості на понад 9 млн грн. Перелік осіб, стосовно яких розпочато повну перевірку і результати перевірок можна знайти тут.
Автоматизовану перевірку пройшли близько 160 тис. декларацій, поданих за звітний період 2021 року та понад 137 тис. декларацій за 2022 рік. Це майже третина декларацій, що проходили автоматизовану перевірку.
«Ми не зможемо розбудувати доброчесну публічну службу, якій би довіряли і до якої з повагою би ставилися громадяни без такого дієвого інструменту як декларування. Зрештою доброчесне декларування статків посадовців – це репутація і авторитет усієї держави, яку ми мусимо захищати сьогодні від зовнішніх загроз та потенційних викликів у майбутньому. Тому я вдячний тим посадовцям, які це розуміють і відповідально ставляться до своїх обов’язків. НАЗК зі свого боку й надалі працюватиме над удосконаленням процесу е-декларування, щоб зробити його ще більш зручним для декларантів та таким, що дасть можливість громадянам ефективно контролювати доброчесність публічних осіб», - зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.
Довідково: в статистику поданих декларацій входять щорічні та щорічні після звільнення декларації за 2023 рік, подані в період з 1 січня по 31 березня 2024 року.