Протягом перших трьох місяців 2025 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) скерувало до правоохоронних органів 15 матеріалів та обґрунтованих висновків на загальну суму 168,3 млн грн.
Впродовж першого кварталу 2025 року Агентство скерувало до правоохоронних органів шість обґрунтованих висновків з виявленими ознаками незаконного збагачення на понад 117,3 млн грн.
За результатами розгляду матеріалів працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому працівнику Львівської митниці. Крім того, до суду скеровано обвинувальний акт за фактом незаконного збагачення на понад 19 млн грн стосовно начальника Державної екологічної інспекції Карпатського округу.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив позови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами моніторингу способу життя НАЗК, визнавши необґрунтованими активи, та ухвалив рішення про цивільну конфіскацію на 27,2 млн грн. Йдеться про:
- активи на 6,6 млн грн, які належали начальнику територіального сервісного центру регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській області - рішення Апеляційної палати ВАКС;
- активи на 8,6 млн грн посадовця митного поста Київської митниці - рішення Апеляційної палати ВАКС;
- активи на 1,9 млн грн, набуті заступником начальника Полтавського ОТЦК та СП;
- майно начальника одного з відділів ГУ НП Києва на 3,3 млн грн;
- активи на 5 млн грн, набуті посадовцем Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області;
- активи на 1,8 млн грн начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю.
Зазначені рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені протягом 30 днів з моменту отримання повного тексту рішення.
Крім того, до САП скеровано дев’ять матеріалів з ознаками набуття необґрунтованих активів для подальшого стягнення в дохід держави на понад 51,3 млн грн.
В свою чергу, САП за матеріалами Агентства скерувала до ВАКС 8 позовів на 32,2 млн грн про цивільну конфіскацію:
- активів на 2,8 млн грн, набутих начальницею одного з управлінь ГУ ДПС в Івано-Франківській області;
- майна на 2 млн грн, набутого начальником відділу з питань нотаріату у Закарпатській області;
- майна на 7,8 млн грн, яке належить патрульному поліцейському Харківського районного управління ГУ НПУ;
- активів на 5,8 млн грн, набутих головою Млинівської селищної ради Рівненської області;
- майна на 3,3 млн грн начальника Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України;
- активів на понад 8,5 млн грн, що належить подружжю митників Одеської митниці та їх сину – посадовцю районної ради на Київщині;
- активів на 2 млн грн, набутих депутаткою Чернігівської обласної ради.
Довідково:
Цивільна конфіскація дозволяє швидко, порівняно з кримінальним процесом, стягнути з посадовця майно та звільнити його з посади, що сприяє очищенню влади від недоброчесних осіб. Активи конфіскують відповідно до ст. 290 Цивільного кодексу України.
У 2024 році за матеріалами НАЗК, ВАКС стягнув в дохід держави близько 24,7 млн грн. У порівнянні з 2023 роком нам вдалось досягти кращих результатів завдяки оптимізації штату.