НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

На підставі складеного НАЗК протоколу суд визнав мера Новоград-Волинська винним через призначення на посаду в мерію особи, що фінансувала виборчу кампанію посадовця

Посилання скопійовано
На підставі складеного НАЗК протоколу суд визнав мера Новоград-Волинська винним через призначення на посаду в мерію особи, що фінансувала виборчу кампанію посадовця

31 серпня Новоград-Волинський  міськрайонний  суд Житомирської області ухвалив рішення стосовно міського голови міста Новоград-Волинська Житомирської області Миколи Боровця. 

Підставою для рішення став адміністративний протокол, який Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК)  склало 1 серпня  через виявлення ознак порушень міським головою вимог Закону України «Про запобігання корупції», що стосуються конфлікту інтересів. 

У чому суть правопорушення?

Під час участі у виборах на посаду міського голови Микола Боровець отримав добровільні внески до свого виборчого фонду від фізичної особи.  Після своєї перемоги міський голова призначив цю особу до виконавчого комітету міської ради та не забував її щомісячно преміювати. 

Крім того, Микола Боровець, обіймаючи посаду міського голови, не повідомив про реальний конфлікт інтересів, який виник під час реалізації службових повноважень щодо призначення на посаду та матеріального заохочення працівника виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради. 

Яке рішення ухвалив суд? 

Новоград-Волинський  міськрайонний суд ухвалив рішення визнати винним міського голову Миколу Боровця у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) (за неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 1 700 грн. 

Також суд визнав винним міського голову у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП  (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів) та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу – 3 400  грн з позбавленням права обіймати посади, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на строк до 6 місяців.

Який  розвиток подій можливий далі? 

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10  днів з дня її винесення.

Враховуючи, що у Житомирському апеляційному суді працює сват Миколи Боровця, то НАЗК завчасно звертає увагу на необхідності дотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів суддею апеляційного суду Житомирської області Романом Борисюком та у разі надходження на його розгляд вказаної справи заявити самовідвід.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Грудня 2022
Як обрати доброчесного працівника в компанію: НАЗК презентувало нові методичні рекомендації для бізнесу
30 Листопада 2022
АНОНС Як наймати працівників у бізнесі, щоб мінімізувати корупційні ризики: НАЗК спільно з партнерами презентують нові методичні рекомендації
30 Листопада 2022
Як зменшити рівень корупції в містобудуванні та земельній сфері: пропозиції ДАП
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр