НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
11
79
судових справ викривачів
супровід яких здійснює НАЗК
363
антикорупційних
програм перевірено
129
антикорупційних
експертиз проведено
9735
кількість осіб внесених
до реєстру корупціонерів
Запобігання та протидія корупції

НАДС та НАЗК розробили рекомендований перелік вимог до компетентності антикорупційних уповноважених

Посилання скопійовано
НАДС та НАЗК розробили рекомендований перелік вимог до компетентності антикорупційних уповноважених

Фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) розробили рекомендований перелік вимог до компетентності кандидатів на посади уповноваженої особи (спеціаліста) та керівника уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції в державних органах.

Відповідні вимоги затверджено наказом та Методичними рекомендаціями НАДС.

У рекомендаціях описані базові кроки для підготовки, розроблення та визначення спеціальних вимог до осіб, які претендують на зайняття посад антикорупційних уповноважених, а також щодо підготовки та затвердження умов проведення конкурсу на такі посади.

Рекомендації містять опис вимог до компетентності та професійних знань, необхідних для ефективного виконання обов’язків антикорупційних уповноважених у державних органах. Зокрема під час підготовки до проведення конкурсу на посади антикорупційних уповноважених рекомендується передбачити таку вимогу до компетентності як «Доброчесність», яка включає в себе такі компоненти:

  • здатність спрямовувати власні дії на захист публічних інтересів, утримуватися від конфлікту між приватними та публічними інтересами, ефективно розпоряджатися державними ресурсами;
  • здатність дотримуватися правил етичної поведінки, порядності, чесності, справедливості, підзвітності;
  • усвідомлення обмеження у виявленні переваг, прихильності та/або негативного ставлення до окремих фізичних та юридичних осіб, політичних партій, громадських, релігійних та інших організацій.

«Ухвалені методичні рекомендації допоможуть державним органам із проведенням конкурсів на посади антикорупційних уповноважених, — коментує керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач. — Адже нарешті ми маємо змогу сформувати єдині критерії до добору таких осіб, визначити мінімальні базові знання, їхні ділові та професійні якості».

Рекомендації сприятимуть кращому розумінню ролі уповноваженого в діяльності органу та особливостей його роботи. Завдяки цьому будуть створені умови для призначення в державних органах компетентні фахівці, які будуть ефективно й доброчесно запобігати корупції.

Антикорупційні уповноважені — це окремі фахівці або структурні підрозділи на які покладаються функції із запобігання та виявлення корупції. Вони обов’язково утворюються в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу, а також у державних цільових фондах.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

21 Вересня 2021
НАЗК направило до суду 49 адмінпротоколів за тиждень
21 Вересня 2021
Антикорупційна стратегія – це фактично план того, як зробити Україну європейською державою – Голова НАЗК
20 Вересня 2021
НАЗК та «Рух ЧЕСНО» підписали двосторонній меморандум. Головна мета – змінити політичну систему, аби вона працювала на суспільство
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр