НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Найбільший спротив перспективі болісного лікування демонструють сфери, найбільш уражені хворобою корупції, – Андрій Вишневський

Посилання скопійовано
Найбільший спротив перспективі болісного лікування демонструють сфери, найбільш уражені хворобою корупції, –  Андрій Вишневський

Урядовий комітет з питань національної безпеки і оборони та правоохоронної діяльності 9 січня розглянув  проект Державної антикорупційної програми (ДАП). Засідання Урядового комітету відбулося у розширеному складі – для участі в ньому були запрошені всі органи влади, дотичні до підготовки та майбутньої реалізації ДАП. 14 з них представили свої зауваження щодо проекту на засіданні Урядового комітету та попросили про проведення додаткових узгоджувальних процедур. Після доопрацювання проекту ДАП з урахуванням цих процедур до 23 січня його має бути повторно розглянуто та схвалено на Урядовому комітеті і передано на затвердження Кабінетові Міністрів України.

Нагадаємо, Антикорупційна стратегія до 2025 року була затверджена Верховною Радою України  та 10 липня минулого року набрала чинності. Ухвалення Стратегії було однією з неформальних вимог для надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. 

Для виконання стратегії Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) із залученням максимально широкого кола заінтересованих сторін розробило проект ДАП. 10 грудня 2022 року, у визначений законодавством строк, НАЗК передало проект ДАП на розгляд Уряду, що мав розглянути і затвердити її до 10 січня. 

Наразі на виконання рішення Урядового комітету тривають додаткові узгоджувальні процедури з Мін’юстом, Мінфіном, Мінекономіки, Мінінфраструктури, МВС, Мінстратегпромом, Мінагрополітики, Мінсоцполітики, МКІП, Офісом бізнес-омбудсмана, НБУ, АМКУ, Радою суддів та Школою суддів.

“Варто зазначити, що сама природа ДАП є такою, що навряд чи вдасться в ній врегулювати всі розбіжності з органами, які є її потенційними виконавцями. Якраз наявність нездоланних розбіжностей з антикорупційним органом може вказувати на те, що пропоновані антикорупційні заходи є релевантними. Лікувальні заходи, що можуть бути болісними, викликають спротив у сферах, що найбільш вражені чи можуть бути вражені хворобою корупції”, – прокоментував подальші дії щодо ДАП заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський.  

Він зазначив, що центральні органи виконавчої влади протягом останніх п’яти місяців були активно долучені до розроблення проекту ДАП. Також у максимально прозорий та інклюзивний спосіб були долучені експерти ЄС, понад 30 українських науково-експертних установ. Було проведено 11 громадських обговорень проекту ДАП. Загалом проект було надіслано на погодження до 140 заінтересованих органів. Відповідь отримано від 125 з них, дві третини погодили проект без зауважень.  Проект повною мірою підтримують Верховний Суд, НАБУ та САП.

“Сумарно по всіх 125 органах: 60% зауважень враховано повністю або частково, 40% – не враховано. На нашу думку, це цілком розумний компроміс, який дозволяє максимально врахувати думку заінтересованих органів та при цьому не втратити фокус самої Антикорупційної стратегії, – підкреслив Андрій Вишневський.

За його словами, всі зауваження, які роблять ДАП глибшою і професійнішою, враховані. Найбільший супротив, зокрема, стосується заходів, спрямованих на зменшення олігархічного впливу та врегулювання конфлікту інтересів суддів, членів ВРП та ВККС.  “Реалізація Антикорупційної стратегії прискорить розвиток та відновлення економіки, сприятиме прозорій відбудові України та шляху до та після перемоги, наблизить членство в ЄС та НАТО. Затвердження та виконання ДАП критично важливі, аби мати оновлену Україну з доброчесною владою та справедливим суспільством”, – наголосив заступник Голови НАЗК.

Довідково:

1730 заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки спрямовані на розв’язання 72 проблем і досягнення 272 очікуваних результатів, визначених у Стратегії. Структурно заходи згруповані у три блоки:

  • Підвищення ефективності системи протидії корупції.
  • Забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію.
  • Запобігання корупції у таких пріоритетних сферах як оборона; правосуддя; реальний сектор економіки; державне регулювання економіки; митна справа та оподаткування; будівництво, земля та інфраструктура; охорона здоров’я; освіта та соціальний захист; 

Із направленим на розгляд Уряду проектом можна ознайомитись за цим  посиланням. З позиціями органів, які висловили зауваження до проекту ДАП, можна ознайомитися на сайті у розділі Погодження проекту ДАП

Заходи Антикорупційної стратегії схвалені самим Урядом ще у серпні 2020 року, на важливості реалізації стратегії наголошував Президент України. 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Жовтня 2023
Занадто чорне золото: три найбільші китайські нафто-газові компанії НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни
2 Жовтня 2023
Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди
2 Жовтня 2023
Вхід до Реєстру декларацій через технічні зміни в АЦСК Приватбанк частково обмежено
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр