НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Національне агентство презентувало новий посібник з управління корупційними ризиками для обласних адміністрацій

14.05.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час координаційного заходу із представниками обласних військових адміністрацій (ОВА) презентувало новий посібник з управління корупційними ризиками.

“Обласні військові адміністрації як органи відповідальні за розвиток регіонів та громад отримали від НАЗК дієвий інструмент, який неодмінно посилить їх обізнаність, а, отже, спроможність в управлінні корупційними ризиками. ОДА є важливою ланкою комунікації між населенням і міською владою. Керівники відповідальні за формування та забезпечення соціального та економічного розвитку громад, тому наявність антикорупційного комплаєнсу може зробити розвиток регіонів ще кращим” – зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

Фахівці Національного агентства провели низку навчань і тренінгів для робочих груп з оцінювання корупційних ризиків в органах влади, у тому числі для ОВА, результати яких показали недостатній рівень їхніх знань у процесі управління корупційними ризиками. Переважна більшість ОВА застосовувала формальний підхід до їх ідентифікації та не досліджувала належним чином важливі напрями діяльності, у яких містяться корупційні ризики. Серед таких:

  • гуманітарна допомога;
  • діяльність військово-лікарських комісій;
  • діяльність закладів освіти;
  • медична та соціальна сфера;
  • відбудова об’єктів нерухомого майна;
  • виїзд з України в умовах воєнного стану.

Команда НАЗК проаналізувала антикорупційні програми та функціонал ОДА. За результатами зібрано практичні кейси, які допоможуть коректно ідентифікувати корупційні ризики. Посібник має стати дорожньою картою з управління корупційними ризиками у ОВА” – сказав Юрій Сверба керівник Управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері під час вступного слова.

Посилання на посібник

Останні новини

16.04.2026
15:30
Віцепрем’єр-міністр України: Схвалення Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки - один із ключових пріоритетів Уряду
14:37
Депутатів із Полтавщини та Львівщини визнали винними за приховані від декларування статки
15.04.2026
18:27
Міноборони розробило механізм закупівлі оборонних інновацій з урахуванням рекомендацій НАЗК
14.04.2026
17:56
НАЗК попереджає про шахрайські електронні листи від імені Агентства
13.04.2026
12:27
За матеріалами НАЗК історичну будівлю в центрі Львова повернули у власність держави – рішення суду
10.04.2026
13:05
Цивільна конфіскація: АП ВАКС підтвердила законність стягнення у дохід держави понад 5,3 млн грн з експодатківця
09.04.2026
14:46
Антикорупційна стратегія на 2026–2030 роки: шлях від ідеї до комплексного державного рішення
13:33
Елітні авто та комерційна нерухомість: ексочільника міграційної служби Хмельниччини судитимуть за недостовірне декларування
08.04.2026
17:15
З експосадовця податкової інспекції на Львівщині можуть стягнути понад 5.4 млн грн необґрунтованих активів
07.04.2026
17:36
Культура викривання в ОМС: НАЗК із партнерами презентувало результати дослідження
17:00
У родини депутата на Київщині конфіскують понад 5 млн грн необґрунтованих активів
14:20
Україна отримала вищі за середні в ОЕСР оцінки в Огляді антикорупції та доброчесності 2026
12:10
Чинного нардепа підозрюють у незаконному збагаченні майже на 13 млн грн
06.04.2026
14:44
Запрошуємо до обговорення проєкту Антикорупційної програми НАЗК на 2026–2028 роки
13:53
Приховані гектари землі і мільйонні розбіжності: трьох посадовців засудили за результатами контролів щодо повноти заповнення декларацій
10:06
Населення стало рідше стикатися з корупцією в земельній сфері і сервісних центрах МВС, а бізнес — на митниці: результати дослідження НАЗК
03.04.2026
17:00
Апеляційна палата ВАКС підтвердила конфіскацію необґрунтованих активів колишнього в.о. керівника Харківського ОТЦК
16:30
НАЗК проводить добір на сім вакансій
16:14
Незадекларований храм: на Київщині судитимуть мера
02.04.2026
17:15
Три квартири на березі Дніпра та преміумавто: з військового експосадовця можуть стягнути 12,5 млн грн необґрунтованих активів
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua