НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

НАЗК 2.0. Офіс доброчесності в 2022: формування культури доброчесності, запуск навчальної онлайн платформи та «Візія майбутнього»

Посилання скопійовано
НАЗК 2.0. Офіс доброчесності в 2022: формування культури доброчесності, запуск навчальної онлайн платформи та «Візія майбутнього»

Повномасштабне вторгнення рф суттєво загострило запит суспільства на доброчесність і справедливість, а також підвищило інтерес до отримання антикорупційних знань. Саме над цим упродовж минулого року працювала команада Офісу доброчесності НАЗК. 

«Доброчесність допомагає знайти «компас», аби розуміти, як вчиняти та які законні альтернативи обрати. Це ще складніше, ніж просто покарати. Лише комплексна робота щодо забезпечення невідворотності покарання, системного запобігання і розбудови доброчесності дадуть справді потужний результат», — зазначив заступник керівника апарату НАЗК Олександр Стародубцев.

Він додав, що координацією напряму розбудови доброчесності в країні займається здебільшого саме НАЗК. Для впровадження системних рішень з антикорупції та доброчесності Агентство співпрацює з органами влади, бізнесом,  міжнародними  партнерами, експертами, іншими представниками громадянського суспільства. 

«Ми разом з партнерами реалізували низку важливих просвітницьких антикорупційних ініціатив для школярів і студентів, освітян, публічних службовців і усіх громадян, яким цікава теми доброчесності та  антикорупції. Бо саме нульова толерантність до корупції та необхідні знання допоможуть сформувати доброчесне суспільство з новими цінностями. Принципи доброчесності, прозорості та відкритості мають стати ключовими  у розбудові нової України», – зазначила керівниця Офісу доброчесності НАЗК Вікторія Козаченко. 

За її словами, спільно з Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!» USAID/ENGAGE проведено всеукраїнську інформаційно-просвітницьку кампанію «Доброчесність перемагає!», яка охопила понад 12 млн громадян.  Її мета – спонукати українців відмовитися від побутової корупції на користь законних альтернатив. 

Які основні досягнення Офісу доброчесності? 

  • навчальна платформа Study.NAZK, де зібрані найкращі безкоштовні онлайн-курси на теми антикорупції та доброчесності для публічних службовців, антикорупційних уповноважених, освітян, молоді та усіх, хто цікавиться цими темами. Наразі на платформі доступні 10 онлайн-курсів і 4 навчальних мультсеріали. Для навчання зареєструвалося понад 6700 користувачів. Також запущено нові онлайн-курси «Все про антикорупцію для публічних службовців» та «Декларуйся-2022», які простою мовою пояснюють вимоги антикорупційного законодавства для публічної служби та всі тонкощі заповнення і подання електронних декларацій. 
  • масштабний просвітницький проект «Ukraine NOW. Візія майбутнього», в рамках якого випущено 33 відеоінтерв’ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки, які переглянули понад  265 тисяч глядачів. 

Які ключові проекти реалізовано для школярів і освітян? 

  • Перший етап проекту «Прозора школа». Його мета – якісна трансформація шкільного середовища України через впровадження ефективного навчання з доброчесності та антикорупції для учнів і педагогів. Також він передбачає розробку та запровадження «золотого стандарту» прозорої школи. Заявки на участь у проекті подали 135 шкіл з усієї України. Його учасниками стали 16 навчальних закладів, понад 8 тисяч учнів і 2 тисячі вчителів. 
  • Спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО випущено мультфільм «Доброчесність онлайн» про безпеку в мережі, фейки та перевірку інформації.  
  • Серія уроків на базі Малої академії EdCamp для учнівства, де висвітлювали теми як влаштована й працює держава, антикорупції та доброчесності. 
  • Літня школа «Добро&Чесність» для школярів. Понад 70 учнів  навчилися впенено почуватися в інформаційному просторі та розрізняти фейки.

Які проекти будуть корисними для молоді та активних громадян? 

  • Новий онлайн-курс «YOUніверситет» допоможе студентам розібратися з правами й обов’язками та як вони можуть впливати на формування доброчесного середовища в університетах, а також як долучитися до студентського самоврядування.
  • Створено онлайн посібник «Змінюй громаду і країну. Інструменти впливу для громадян» з найважливішою інформацією про ефективні інструменти громадської участі, які допоможуть впливати громадянам на життя власної громади, міста й цілої України, що надзвичайно важливо зараз. 

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

31 Березня 2023
Суд визнав винним колишнього керівника департаменту держзакупівель Міноборони у справі за адмінпротоколом НАЗК
30 Березня 2023
Будують на крові: НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни China State Construction Engineering Corporation
30 Березня 2023
Звіти політпартій досі на карантині: коли партії почнуть звітувати про витрачені бюджетні кошти
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр