НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

НАЗК 2.0. Запобігання та виявлення корупції-2022: курс для антикорупційних уповноважених, захист у справі Олега Поліщука та 102 антикорупційні експертизи

Посилання скопійовано
НАЗК 2.0. Запобігання та виявлення корупції-2022: курс для антикорупційних уповноважених, захист у справі Олега Поліщука та 102 антикорупційні експертизи

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – це, насамперед, орган, який займається попередженням корупційних проявів. Тому напрями антикорупційної експертизи, роботи з антикорупційними уповноваженими та викривачами заслуговують на особливу увагу.

«Місія Агентства — запобігати корупції. Для цього ми синхронізуємо зусилля та навчаємо антикорупційних уповноважених, контролюємо корупційні ризики в законотворчості парламентарів та захищаємо посадовців, які наважилися повідомити про корупцію у своєму органі. За рік ми промоніторили майже 4 тис. законопроектів на виявлення корупційних ознак, створили навчальний курс для уповноважених та відстояли право Олега Поліщука на звання викривача. Далі лише більше», — підкреслив заступник Голови Андрій Вишневський

Які результати антикорекспертиз?

 • Промоніторено 3905 проектів законів та актів Уряду на предмет виявлення в їх редакціях ознак необхідності проведення антикорупційної експертизи.
 • З відібраних проектів проведено 102 антикорупційні експертизи.
 • До Національної ради з відновлення України від наслідків війни направлені рекомендації НАЗК щодо мінімізації корупційних ризиків для врахування в Плані відновлення у сферах економіки, інфраструктури, містобудування, освіти, ВПК, аудиту збитків, охорони здоров’я та фінансів.
 • Мінімізовані корупційні ризики у вступній кампанії 2022 (за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) у партнерстві з ГО «Асоціація юридичних клінік України»). Зокрема:
 • проведено антикорупційну експертизу Порядку вступної кампанії 2022 р. та підготовлені рекомендації із запобігання корупційним ризикам;
 • розроблено Методичні рекомендації та Порядок роботи антикорупційного уповноваженого під час вступної кампанії – 2022;
 • рекомендації впроваджені в 10 пілотних закладах вищої освіти.

Що було зроблено для професійного розвитку антикорупційних уповноважених?

 • Запустили онлайн-курс для антикорупційних уповноважених (за сприяння Програми розвитку ООН UNDP Ukraine /ПРООН в Україні в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Командою SAAD Festival).
 • Презентували Методичні рекомендації для уповноважених про здійснення аналізу контрагентів у публічних закупівлях (партнерський проект із ГО «Фундація інституційного розвитку» (FID) та ГО «StateWatch» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»).
 • Презентували аналітичне дослідження «Роль лідера в протидії корупції: аналітичний огляд впровадження концепції «Tone At The Top»». Підготовлено в межах спільного проекту НАЗК та Програми розвитку ООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Асоціацією юридичних клінік України.
 • Внесли три приписи Міноборони про усунення порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції» та захищені гарантії незалежності уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції оборонного відомства.

Як НАЗК розвивало інститут викривачів?

 • Захист прав викривача Олега Поліщука в справі за його позовом до ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо незаконного притягнення до дисциплінарної відповідальності. 9 листопада 2022 року Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу НАЗК та залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким визнано незаконним та скасовано наказ ДП НАЕК «Енергоатом» про застосування до викривача догани. Задовольнивши касаційну скаргу НАЗК, Верховний Суд поставив крапку в питанні набуття Олегом Поліщуком статусу викривача та поширенні на нього прав та гарантій захисту викривача.
 • 2 вересня 2022 року проведено другу щорічну конференцію «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики» спільно з Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції НаУКМА (ACREC) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
 • НАЗК спільно з проектом USAID «ВзаємоДія», Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції (ACREC) та Національною школою суддів України провели тренінг «Особливості судового розгляду справ щодо викривачів корупції». У тренінгу взяли участь судді місцевих загальних судів та апеляційних судів.
Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

28 Березня 2023
Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора
27 Березня 2023
Динаміка декларування зросла: за тиждень декларації за 2021 рік подали понад 7,4 тис. осіб
24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр