НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК і чернівецька влада об'єднують зусилля для розбудови доброчесності в регіоні 

15.11.2023
НАЗК і чернівецька влада об'єднують зусилля для розбудови доброчесності в регіоні 

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков провів зустрічі з очільниками Чернівецької обласної військової адміністрації (ОВА) Русланом Запаранюком і Чернівецької міської ради Романом Клічуком під час робочої поїздки до Чернівців.

Обговорили питання формування політики доброчесності на національному рівні, в місті та області, співпрацю НАЗК з громадами, впровадження сучасних антикорупційних інструментів у роботу органів влади, особливості електронного декларування посадовцями під час воєнного стану, основні аспекти конфлікту інтересів і моніторингу способу життя тощо.

«НАЗК ініціювало співпрацю з регіонами, аби змінити фокус антикорупційної діяльності з покарання на формування доброчесної поведінки, запобігати порушенням та корупційним ризикам у містах та громадах. Це дозволить підвищити ефективність та прозорість роботи, а відтак довіру громадян до місцевої влади. Крім того, низку важливих заходів для органів місцевого самоврядування та обласних адміністрацій передбачено в Антикорупційній стратегії та Державній антикорупційній програмі до 2025 року», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Олександр Новіков розповів про важливість впровадження антикорупційних інструментів, зокрема розробку антикорупційної програми органу влади, забезпечення незалежності антикорупційного уповноваженого, прозорості публічних закупівель, належного функціонування внутрішніх каналів повідомлення про корупцію (Портал викривачів). Він нагадав, що усі обласні державні адміністрації та міністерства до 28 листопада 2023 року мають підключитися до Порталу.

Голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк розповів про діяльність робочої групи «Прозорість і  підзвітність», яку створили в області задля контролю використання бюджетних коштів. 

«Ми працюємо з головами громад і правоохоронцями, щоб запобігати випадкам нецільового використання бюджетних коштів, порушення законодавства та випадків нераціонального розподілу державного фінансування у громадах. Доброчесність, прозорість, відкритість необхідні у всіх сферах діяльності влади, особливо, коли мова йде про кошти платників податків», – зазначив Руслан Запаранюк.

Важливість створення структурного підрозділу з питань запобігання корупції в апараті міської ради Олександр Новіков обговорив під час зустрічі з чернівецьким міським головою Романом Клічуком. У 2021 році це питання не знайшло підтримки серед депутатів Чернівецької міської ради. Тому за словами міського голови, його розглянуть повторно.

«Боротьба з корупцією є одним із пріоритетів місцевої влади. Ми зацікавлені у співпраці з НАЗК і впровадженні сучасних антикорупційних інструментів у щоденну діяльність, працюємо для підвищення прозорості роботи міської влади. Як приклад, забезпечуємо прозорий продаж землі міста через систему Prozorro», – зазначив Роман Клічук.

У рамках робочої поїздки представники НАЗК провели низку освітніх заходів для публічних службовців і освітян. Керівниця Офісу доброчесності НАЗК Ірина Чаговець провела два тренінги для управлінців Чернівецької міської ради та  Чернівецької ОВА щодо моделей ухвалення рішень в умовах етичних дилем.

Офіс доброчесності НАЗК провів зустріч з представниками відділів та управлінь освіти області, а також за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) організував тренінг для директорів шкіл Чернівців.

Керівник Управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері НАЗК Юрій Сверба розповів публічним службовцям Чернівецької міської ради та Чернівецької ОВА про особливості кампанії декларування, роботу антикорупційних уповноважених, нововведення у сфері антикорупційної політики.

Крім того, Голова НАЗК Олександр Новіков взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 

Нагадаємо, цьогоріч керівництво та представники НАЗК здійснили робочі поїздки до Львова, Харкова, Дніпра. Їхня мета – посилити співпрацю НАЗК з регіонами, залучити громади до розбудови доброчесності, сприяти мінімізації корупційних ризиків, а також посилити співпрацю із закладами загальної середньої освіти та вищої освіти, журналістами та громадськими організаціями.

Фото: Чернівецька обласна військова адміністрація

НАЗК і чернівецька влада об'єднують зусилля для розбудови доброчесності в регіоні 

Останні новини

01.12.2023
17:08
Проект нового Порядку користування землями водного фонду створює умови для зловживань - НАЗК
15:49
НАЗК і місцева влада Житомирщини об’єднують зусилля в розбудові доброчесності
15:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту змін до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки
11:54
Конкурс на посаду Голови НАЗК: строк подання заявок продовжено до 22 грудня
30.11.2023
19:00
НАЗК оновило офіційний сайт
18:30
Майже 90% пропозицій, наданих учасниками громадських обговорень законопроектів про доброчесне лобіювання та адвокацію, враховано
11:00
НАЗК внесло бельгійську газову компанію Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни 
29.11.2023
10:13
Освіта, обмін інформації і запобігання корупції: НАЗК та Спеціальна служба розслідувань Литовської Республіки підписали Меморандум про співробітництво
27.11.2023
16:12
Доброчесний вплив на нормотворчість в Україні: НАЗК та громадськість визначили напрями вдосконалення законопроекту про лобіювання
24.11.2023
11:08
Припинили транспортування російської нафти: трьох грецьких компаній-перевізників виключено з переліку міжнародних спонсорів війни

Більше новин

сайт_водний_фонд

Проект нового Порядку користування землями водного фонду створює умови для зловживань - НАЗК

Детальніше
photo_5427216539351897231_y

НАЗК і місцева влада Житомирщини об’єднують зусилля в розбудові доброчесності

Детальніше
сайт_анонс_обговор

7 грудня відбудеться громадське обговорення змін до ДАП

Детальніше
сайт_конкурс_голова_2

Конкурс на посаду Голови НАЗК: строк подання заявок продовжено до 22 грудня

Детальніше
Більше
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua