НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК ідентифікувало ще майже 800 осіб та компаній для накладення міжнародних санкцій

08.06.2022
НАЗК ідентифікувало ще майже 800 осіб та компаній для накладення міжнародних санкцій

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало новий список із 795 фізичних та юридичних осіб, які причетні до війни проти України.

Всього до списків внесено вже 13,4 тис. фізичних та 3,6 тис. юридичних осіб. Це частина від 100 тис. осіб, які підлягають санкціям, відповідно до Дорожньої карти індивідуальних санкцій, розробленої Міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола, до складу якої входять і працівники НАЗК.

НАЗК продовжує роботу для ідентифікації решти понад 86 тис. осіб.   

Хто потрапив у поточний перелік?

  • керівництво промислових компаній, які перебувають під санкціями ЄС та США, а також підприємства, що були засновані такими компаніями;
  • керівництво компаній, що займаються видобутком надр;
  • банки та їхнє керівництво;
  • медіа-компанії та їхнє керівництво. Поміж них – одна з найбільших медіагруп росії – AVM Media, проектом якої є політичне ток-шоу «60 хвилин» з Ольгою Скабеєвою та Євгеном Поповим, одними з головних рупорів кремля. Додали до списків «кандидатів» на санкції і генерального директора «Царьград медіа», канали якого активно поширюють антиукраїнську пропаганду.
Важливо, що у перелік потрапляють не лише росіяни, а й іноземці в керівництві банків та компаній, які працюють на російську економіку.

Крім того, НАЗК запропонувало ініціювати питання про включення до санкційних списків:

  • Андрія Кортунова, генерального директора Російської ради з міжнародних справ, якою опікується уряд рф через Сергія Лаврова.
  • мільярдера Альберта Авдоляна, бізнес якого наближений до «Ростеху» та «Газпрому»;
  • дружини олігарха Андрія Мельниченка – колишньої моделі Олександри Мельниченко (крім ЄС, який вже наклав санкції). Один з найбагатших росіян, Андрій Мельниченко, очевидно намагаючись «сховати» майно, за день до накладення на нього міжнародних санкцій передав своїй дружині належну йому «Сибірську вугільну енергетичну компанію»;
  • генерального директора «Національної медіа групи», найбільшого у росії приватного медіахолдингу Світлани Баланової. У своїх програмах медіахолдинг, до якого донедавна мала відношення коханка путіна Аліна Кабаєва, особливу увагу приділяє поширенню кремлівської пропаганди. 
Для розширення санкційних списків НАЗК формує списки осіб, яких вважає причетними до війни. Це вже 13-й перелік «кандидатів» на міжнародні санкції, який НАЗК надіслало до Офісу Генерального прокурора та Міністерства закордонних справ України. 

Повні списки підсанкційних осіб та тих, на кого пропонується накласти санкції, можна переглянути на порталі «Війна&санкції» у розділі «Санкційні списки»: https://sanctions.nazk.gov.ua/sanction-lists/.

Нагадаємо, що особи, на яких пропонується накласти санкції, мають шанс викреслити себе з цього списку. Для цього необхідно виконати певні умови, наприклад, публічно засудити війну, залишити свої посади або зробити пожертву на користь України. Детальніше про кроки, які повинен зробити «кандидат на санкції», щоби виключити себе зі списку: https://bit.ly/390hUQQ

 

НАЗК ідентифікувало ще майже 800 осіб та компаній для накладення міжнародних санкцій

Останні новини

14.11.2025
16:48
Аудит НАЗК: позиція щодо майбутнього аудиту та виконання рекомендацій попереднього
13.11.2025
17:13
У Реєстрі прозорості НАЗК зареєструвалися перші 100 лобістів
12:41
Відкрито нові вакансії в НАЗК: конфлікт інтересів, представництво в судах, розгляд звернень та комунікації (SMM)
12:20
Запрошуємо ІТ-компанії до обговорення розробки техніко-економічного обґрунтування для створення резервного центру обробки даних
12.11.2025
17:45
НАЗК затвердило Порядок проведення моніторингу здійснення лобіювання
11.11.2025
15:52
НАЗК запрошує до обговорення підрозділів проєкту Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки, присвячених проблемам земельної та аграрної сфер
14:25
Результати роботи НАЗК у сфері моніторингу конфлікту інтересів за вересень–жовтень 2025 року
12:34
Ефективність фінансового контролю і цифрові антикорупційні рішення: НАЗК презентувало досвід України на засіданні RAI
10.11.2025
16:06
НАЗК презентувало дослідження корупційних ризиків під час закупівель БпЛА та засобів РЕБ
15:06
Контроль повноти заповнення декларацій: НАЗК виявило недостовірні відомості на понад 190 млн грн за 10 місяців цього року
10:25
Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані: п’ять типових помилок, яких припускаються декларанти
07.11.2025
12:09
Україна зміцнює засади прозорості публічних закупівель: результати пʼятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій ОЕСР
11:25
Антикорупційна експертиза: результати НАЗК за жовтень 2025 року
06.11.2025
17:45
Запрошуємо громадськість до електронних консультацій щодо проекту наказу НАЗК «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 1 лютого 2019 року № 293»
14:06
НАЗК презентувало дорожню карту розвитку інституту викривання на 2026 рік
05.11.2025
15:59
НАЗК представить результати аналізу судової практики притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією
15:00
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за III квартал 2025 року
13:55
Звіт Єврокомісії 2025: оцінка прогресу України у сфері запобігання та боротьби з корупцією
11:44
Які декларації підлягають повній перевірці
04.11.2025
15:21
Реєстр прозорості: як зареєструватися та оновлювати інформацію про себе
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua