НАЗК не підтримує виключення з числа членів сім’ї суб’єкта декларування дітей, які з ним не проживають

Сьогодні Верховна Рада України розгляне законопроєкт № 3355-1, який передбачає низку змін, пов’язаних із визначенням кола осіб, на яких поширюється антикорупційне законодавство.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило аналіз цього законопроєкту та дійшло висновку, що він містить як позитивні новели, так і необґрунтовані пропозиції, врахування яких призведе до зниження ефективності протидії корупції в Україні.

Зокрема, НАЗК позитивно оцінює пропозицію про віднесення до числа осіб, на яких поширюється антикорупційне законодавство, керівників, їхніх заступників та членів наглядової ради акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належить державі.

Врахування цієї пропозиції сприятиме підвищенню прозорості та ефективності діяльності цих акціонерних товариств.

Водночас НАЗК категорично не підтримує пропозицію щодо виключення з числа членів сім’ї суб’єкта декларування неповнолітніх дітей, які з ним не проживають.

Врахування цієї пропозиції може призвести до випадків, коли суб’єкт декларування стверджуватиме, що не проживає разом із дитиною, аби не декларувати набуте на її користь майно.  

Таким чином, НАЗК вважає, що вказану норму Закону необхідно залишити без змін.

Ознайомитися з повним текстом висновку НАЗК щодо законопроєкту № 3355-1 можливо за посиланням: https://bit.ly/2WPz7lL