НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК планує низку заходів про уроки війни в рамках проекту «Ukraine Now. Візія майбутнього»

Посилання скопійовано
НАЗК планує низку заходів про уроки війни в рамках проекту «Ukraine Now. Візія майбутнього»

Під час війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не тільки виконує свої ключові функції, але й долучається до викликів, що стоять перед країною. 

У перші дні війни, окрім Штабу гуманітарної допомоги при НАЗК і проекту «Війна і санкції», НАЗК запустило спецпроект «Ukraine Now. Візія майбутнього». Він дозволив зібрати інсайти та рефлексії щодо широкомасштабної війни росії проти України, її причин і наслідків, а також уроків, які українське суспільство має засвоїти. Наступним етапом проекту стане серія конференцій з обговорення уроків війни. Про це розповів заступник керівника апарату НАЗК Олександр Стародубцев під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Він зазначив, що обговорення підходів і принципів відбудови України має відбуватись публічно та інклюзивно. Основою для таких дискусій можуть стати ті інсайти, які сформовані на основі майже 20 глибинних інтерв’ю, проведених у рамках спецпроекту «Ukraine Now. Візія майбутнього». Перелік цих інсайтів, що сформовані на їхній основі, будуть опубліковані найближчим часом на сторінці проекту.

Перша тематична дискусія щодо уроків війни відбулася минулого тижня в Києві за підтримки двох провідних українських університетів: Українського католицького університету та Києво-Могилянської академії. Участь у обговоренні також брали представники НАЗК. Наступний спільний захід НАУКМА та УКУ буде проведений на початку липня у Львові. «Два потужних університети об’єднують зусилля, щоб продовжувати ці дискусійні івенти, і ми це вітаємо та підтримуємо», – додав Олександр Стародубцев. 

За його словами,  в рамках спецпроекту НАЗК також ініціює широке коло заходів на тему «Ukraine now. Уроки війни». «Ми маємо обговорити ті уроки та «червоні лінії», яких важливо дотримуватись у розбудові країни. Один з найважливіших з них – це нульова толерантність до корупції, що є безпосередньою сферою діяльності НАЗК. Ми нарешті маємо засвоїти, що корупція вбиває. Вона є фактично зрадою державі під час війни, і цього ганебного явища ми маємо повністю позбутись», – зазначив Олександр Стародубцев.

Він підкреслив, що серія заходів НАЗК «Ukraine now. Уроки війни» має сприяти розбудові культури інклюзивного діалогу. «Саме такий підхід ми застосовували під час розробки Антикорупційної стратегії, – розповів Олександр Стародубцев. – Мова йде про цивілізовані інструменти та методи дискусії: від вже звичних панелей до, на приклад, дебатів у різних форматах, онлайн та офлайн. Ми маємо навчитись обговорювати складні важливі речі та ухвалювати зважені рішення і зробити це звичною практикою». 

Перші заходи НАЗК мають відбутись протягом місяця. «Але ми не перестали проводити наші великі інтерв’ю, хоч вони й певним чином трансформуються. То ж заходьте на сторінку проекту та підписуйтесь на YouTube-канал НАЗК», – розповів Олександр Стародубцев. 

За його словами, активність НАЗК щодо обговорення уроків війни підсилить зусилля університетів. «Чим більша кількість заходів буде проведена на чим більшій кількості майданчиків, тим кращим буде кінцевий результат, а саме, перелік уроків війни, який ми як суспільство можемо для себе вивчити і на які спиратись в подальшому розвитку держави».  

 

Відеозапис брифінгу: https://bit.ly/3HwMLRK

 

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

6 Червня 2023
Недостовірне декларування на 27 млн грн: ексдепутату Київської облради повідомили про підозру
5 Червня 2023
Постачають “очі” для російських БПЛА: НАЗК внесло китайські компанії Hikvision та Dahua Technology до переліку міжнародних спонсорів війни
5 Червня 2023
Лічильник подання декларацій: за тиждень добровільно задекларувалися понад 3,8 тис. осіб
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр