НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК подякувало міністру оборони рф Шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні»

Посилання скопійовано
НАЗК подякувало міністру оборони рф Шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні»

Голова Національного агентства з питань запобіагання корупції (НАЗК) Олександр Новіков направив лист-подяку міністру оборони рф Сєргєю Кужугетовичу Шойгу. 

У листі Голова НАЗК висловлює вдячність «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні». 

Копії листа також були направлені на держдуму рф, раду федерації та Фонд боротьби з корупцією. 

Поміж свідчень впливу корупції на “боєздатність” російських військ зокрема вказано наступні (нададо відповідні фото): 

  • захист російських танків Т-72 та Т-80, виготовлений з картонних лотків з-під яєць;
  • бронежилети, виготовлені з картону замість броньованих пластин, які були одягнуті на членів екіпажу захопленого російського бронеавтомобіля Барнаул-Т;
  • використання для пересування особового складу ЗИЛ-130. Окрім очевидного комфорту, який відчувають російські військові у відкритому кузові при українських березневих морозах, швидкість пересування цього транспортного засобу, а також яскравий аквамариновий колір кузова дозволяють силам місцевої територіальної оборони ефективно проходити тренувальну підготовку з експлуатації сучасного озброєння з легких мішеней.

Як орган, відповідальний за виявлення та запобігання конфлікту інтересів, не змогли пройти повз того факту, що у картонних бронежилетах були сховані пам’ятки “Про порядок виявлення корупційних та інших порушень при виявленні конфлікту інтересів у військових підрозділах”.

Через ризик того, що приватний інтерес рашитського солдата зберегти своє життя замість виконання наказів його командування все ще вкрай високий, запропонували доповнити пам’ятку наступною покроковою інструкцією: 

«У разі перетину кордону з Україною російський військовослужбовець зобов’язаний:

– дістатись найближчого населеного пункту

– відійти від техніки на безпечну відстань та кинути зброю

– вибачитися за перетин кордону без паспортного контролю

– зачекати на українських військових, які дозволять зателефонувати мамі

– чекати на своє повернення додому.»

Голова НАЗК висловив сподіваємось на плідну співпрацю щодо наданих рекомендацій. Він також зазначив, що лист був надісланий саме зараз, оскільки на росії ще є іноземна комп’ютерна техніка, яка дозволяє переглядати фотографії.

Повний текст листа можливо прочитати нижче. 

Оригінал листа можна переглянути за посиланням.

 

 

Міністру оборони Російської Федерації

Сергію Кужугетовичу ШОЙГУ

 

ЛИСТ-ПОДЯКА

 

Національне агентство із запобігання корупції (далі – Агентство) підтримує всіх представників іноземних держав, які сприяють розвитку українських антикорупційних органів, а також допомагають у посиленні демократичних інституцій в Україні.

 

У зв’язку з цим Агентство висловлює щиру подяку Міністру оборони російської федерації Сергію Кужугетовичу Шойгу за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси забезпечення для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні двох держав.

 

Беручи участь у методичній, системній та довготривалій роботі з розкрадання бюджетних коштів Російської Федерації, що виділялися на розвиток військового потенціалу, Сергій Шойгу разом з іншими посадовими особами оборонного сектору сприяв прискоренню ліквідації окупантів на землях суверенної держави України.

 

Наполегливе прагнення посадових осіб Міністерства оборони та збройних сил Російської Федерації привласнити кошти російських платників податків, які мали піти на потреби армії, суттєво полегшують захист демократичної України.

 

Завдяки цьому українські антикорупційні інституції, які працюють для забезпечення прозорості використання публічних коштів, протидіють корупції, шахрайству та економічній злочинності, зможуть якнайшвидше відновити свою діяльність замість того, щоб витрачати час на знищення окупантів на своїй землі, а також металобрухту, привезеного іншими територію нашої держави.

 

Прикладами цієї безумовно важливої ​​діяльності є безліч фактів, які змогли документально підтвердити військовослужбовці та працівники української розвідки.

 

Зокрема, щире захоплення викликає захист російських танків Т-72 та Т-80, виготовлена ​​з картонних лотків з-під яєць. Без сумніву, ці засоби захисту військової техніки заслуговують на те, щоб стати окремим фактором оцінки в Індексі сили (PowerIndex) при формуванні рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower.

 

Також Агентство висловлює глибоку подяку за використання для пересування особового складу ЗИЛ-130, аналогів якому у світі немає. Окрім очевидного комфорту, який відчувають російські військові у відкритому кузові при українських березневих морозах, швидкість пересування цього транспортного засобу, а також яскравий аквамариновий колір кузова, дозволяють силам місцевої територіальної оборони ефективно проходити тренувальну підготовку з експлуатації сучасного озброєння з легких мішеней.

 

Окремої подяки також заслуговує на забезпечення російських військових продовольчими наборами, термін придатності яких минув ще в 2015 році. Через відсутність продовольства російські окупаційні війська кидають військову техніку та здаються місцевим жителям українських сіл для того, щоб поїсти.

 

Також захоплення викликають бронежилети, виготовлені з картону, замість броньованих пластин, які були одягнуті на членів екіпажу захопленого російського бронеавтомобіля Барнаул-Т.

 

Бронежилети виявилися настільки міцними, що були пошкоджені звичайною стрілецькою зброєю. У зв’язку з цим висловлюємо окрему подяку, адже тепер бронеавтомобіль несе службу у лавах сил оборони України та допомагає протистояти агресору.

 

Хочемо також звернути увагу на те, що на місці броньованих пластин було виявлено пам’ятку «Про порядок виявлення корупційних та інших порушень при виявленні конфлікту інтересів у військових підрозділах».

Під враженням від такої ґрунтовної та деталізованої методологічної підтримки військовослужбовців окупаційних військ експерти Агентства підготували низку рекомендацій для подальшого включення до відповідних бюлетенів.

 

Так, згідно із загальноприйнятим визначенням конфлікт інтересів – це наявність в особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень.

 

Вбачаємо ризик у тому, що, незважаючи на наявність мобільних крематоріїв, привезених на територію України командуванням генерального штабу збройних сил російської федерації, приватний інтерес російського військовослужбовця зберегти своє життя замість виконання наказів його командування все ще вкрай високий. 

 

У зв’язку з цим пропонуємо зменшити ймовірність конфлікту інтересів, доповнивши бюлетені наступною покроковою інструкцією:

 

«У разі перетину кордону з Україною російський військовослужбовець зобов’язаний:

– дістатись найближчого населеного пункту;

– відійти від техніки на безпечну відстань та кинути зброю;

– вибачитися за перетин кордону без паспортного контролю;

– зачекати на українських військових, які дозволять зателефонувати мамі;

– чекати на своє повернення додому.»

 

Сподіваємось на плідну співпрацю щодо обліку наших рекомендацій.

 

У додатку до листа подяки надсилаємо фотографії, що ілюструють вищезгадані досягнення. Надсилаємо листа зараз, поки на Росії ще є іноземна комп’ютерна техніка, яка дозволяє переглянути відповідні фотографії.

 

Голова НАЗК Олександр НОВІКОВ

Лист Шойгу
Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Жовтня 2023
Занадто чорне золото: три найбільші китайські нафто-газові компанії НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни
2 Жовтня 2023
Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди
2 Жовтня 2023
Вхід до Реєстру декларацій через технічні зміни в АЦСК Приватбанк частково обмежено
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр