НАЗК поновлює співпрацю з USAID

Т.в.о. Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Новак обговорила з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) перспективи подальшої співпраці та допомоги, яка може бути надана USAID.

За словами Наталії Новак, Національне агентство спільно з міжнародними партнерами у 2020 році має реалізувати низку проектів, зокрема запровадження автоматизованої системи розподілу обов’язків з проведення перевірок між уповноваженими особами НАЗК. Ця система дозволить усунути суб’єктивні фактори з процесу перевірки декларацій.

«Змінами до Закону «Про запобігання корупції», які набрали чинності 18 жовтня, передбачено також створення в Національному агентстві окремого підрозділу, який здійснюватиме моніторинг та контроль за виконанням працівниками НАЗК актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та інших вимог законодавства», – сказала Наталія Новак.

Координатор Проекту USAID «ВзаємоДія», спеціаліст з програм у сфері розвитку демократії та урядування USAID Гарт Уіліс висловив готовність до подальшої співпраці, а також надання всебічної допомоги у впровадженні антикорупційних ініціатив. Зокрема, в підготовці нової Антикорупційної стратегії, в проведенні тренінгових заходів для підвищення кваліфікації уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування, а також у питаннях щодо захисту викривачів корупції.

Довідково: Проект USAID Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» — це п’ятирічна ініціатива із запобігання корупції. Програма підтримує зусилля Уряду України щодо систематичного подолання корупції, зокрема в пріоритетних сферах, і спрямована на підтримку ключових державних установ у їхній роботі із запобігання корупції та розповсюдження інформації про наявні антикорупційні заходи.


Гарт Уіліс Координатор Проекту USAID «ВзаємоДія»; Наталія Новак – т.в.о Голови Національного агентства з питань запобігання корупції