НАЗК повідомило Нацполіцію про порушення вимог фінансового контролю керівником державного підприємства концерну Укроборонпром

Національне агентство з питань запобігання корупції встановило факт несвоєчасного подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані генеральним директором Державного підприємства Науково-виробничий комплекс «Фотоприлад», яке входить до Державного концерну «Укроборонпром»,  Григорієм Коревом.

У матеріалах, які Національне агентство передало до Національної поліції, йдеться про порушення 10-денного терміну подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку з отриманням Григорієм Коревом заробітної плати у сумі, яка перевищує 96 тис. 50 грн (50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року).

Дії посадовця підпадають під ознаки правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною другою статті172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Оскільки генеральний директор ДП НВК «Фотоприлад» не належить до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, Національне агентство передало зібрані матеріали до Національної поліції України для складення протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що Закон звузив коло осіб, стосовно яких Національне агентство має право складати адмінпротоколи про правопорушення, пов’язані з корупцією. Так, протоколи за статтями 172-4 – 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції), за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Уповноважені посадові особи Національного агентства мають право складати адмінпротоколи за цими статтями лише в частині правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (примітка до статті 50 Закону України “Про запобігання корупції”).