НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК представило оновлений Реєстр корупціонерів. Відтепер можна дізнатися кількість корупціонерів у кожній області та перевірити справжність довідок за QR-кодом

11.03.2021
НАЗК представило оновлений Реєстр корупціонерів. Відтепер можна дізнатися кількість корупціонерів у кожній області та перевірити справжність довідок за QR-кодом
11 березня 2021 року відбулася презентація оновленого Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів). Оновлення стали можливими за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», у межах підтримки розвитку сфери відкритих даних в Україні. Завдяки оновленому Реєстру корупціонерів журналісти та громадяни зможуть реально оцінити кількість осіб, які були засуджені за корупцію в Україні. Знайти інформацію про фізичних та юридичних осіб, які здійснили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, відтепер можна легко та у зручному форматі. Також завдяки доданій інтеграції із Prozorro державні установи зможуть  швидко дізнатися, чи є в Реєстрі корупціонерів компанія, яка бере участь у їхньому тендері. У свою чергу, компаніям, які беруть участь у тендерах, більше не потрібно витрачати додатковий час на формування відповідної довідки. Голова НАЗК Олександр Новіков розповів про основні оновлення реєстру.
«59 % громадян вважають, що ведення реєстру корумпованих чиновників є одним із найважливіших заходів запобігання корупції. Завдяки оновленням Реєстр корупціонерів нарешті відповідатиме запиту суспільства. Громадяни зможуть побачити, скільки корупціонерів реально отримують вироки за корупцію», — зазначив Голова НАЗК.
Він додав, що серед головних оновлень Реєстру корупціонерів є наступні:
  • Покращений пошук. Знайти відомості про людину чи компанію в Реєстрі корупціонерів стане значно легше завдяки спеціальним фільтрам.
  • Зручна робота з даними та інтерактивна мапа порушень. У Реєстрі доступна карта порушень, яка відображатиме скільки осіб притягнуто до відповідальності за корупцію в кожній окремій області.
  • Інтеграція з іншими електронними сервісами завдяки API. Оновлений Реєстр має модуль інтеграції із системою державних електронних закупівель Prozorro та Єдиним державним веб-порталом відкритих даних. Найактуальніша інформація з Реєстру буде оновлюватися автоматично й не залежатиме від людського фактору.
Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач пояснив, що оновлення передбачає отримання спеціальних онлайн-довідок про те, чи є дані про фізичну або юридичну особу в Реєстрі корупціонерів.
«Перевірити справжність довідки можна буде за допомогою QR-коду з унікальною інформацією або ввівши номер цієї довідки в Реєстрі. Це значно зекономить час для посадовців, підприємців та громадян, яким ці дані будуть потрібні для участі чи проведення державної закупівлі», — додав Сергій Деркач.
За словами спеціаліста з питань боротьби з корупцією відділу сприяння розвитку демократії та врядування місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джей Тотта, модернізація Реєстру є одним з успішних прикладів розвитку сфери відкритих даних — інформації, яку публікує держава у відкритому для всіх громадян доступі та в машиночитному форматі. Відкритість такої інформації для всіх є запорукою прозорого та ефективного управління, важливою умовою боротьби з корупцією та підвищення довіри громадян до влади.
«Щоби дані ефективно працювали, інформація має бути відкритою і зручною в користуванні. Модернізований Реєстр корупціонерів має покращений пошук інформації, можливість збору аналітики в кілька кліків та швидку перевірку даних за допомогою QR-коду. Усе це забезпечує кожному користувачеві рівний доступ до роботи з даними Реєстру», — пояснив радник із питань державного управління Посольства Великобританії в Україні Вільям Тернер.
Запрошуємо всіх зацікавлених аналізувати та ділитися інформацією щодо оновленого Реєстру корупціонерів, щоби забезпечити більшу прозорість публічного сектору. [pdf-embedder url="https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2021/03/Infografika1-2.pdf" title="Інфографіка(1)-2"]  

Останні новини

12.06.2026
16:02
Запобігання корупції - наскрізний елемент євроінтеграції та фундамент політики згуртованості ЄС - заступник Голови НАЗК
14:30
Трансформація системи оборонних закупівель: у НАЗК обговорили посилення прозорості і підзвітності відповідно до рекомендацій НАТО
13:27
НАЗК оголошує добір на 5 нових вакансій
13:00
ВАКС визнав необґрунтованими активи експосадовця Нацполіції на понад 6,7 млн грн
11.06.2026
14:40
Чи потрібно реєструватися в Реєстрі прозорості: НАЗК запустило онлайн-тест для самоперевірки
13:36
Доступ до Реєстру декларацій може бути частково обмежено 11 червня
10.06.2026
15:18
Євроінтеграційні дедлайни та реальні кроки: учасники модерованої дискусії закликали Раду прискорити реформу політичних фінансів
13:00
Працівника апарату суду з Черкащини судитимуть за недостовірне декларування
11:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи ексначальника Кременчуцького ТЦК майже на 3 млн грн
09.06.2026
18:00
НАЗК, ОБСЄ та міжнародні партнери посилюють стратегічне партнерство: результати і пріоритети співпраці
17:00
Будинок у центрі Рівного, катер і вантажівка: АП ВАКС підтвердила конфіскацію активів голови селищної ради
12:00
Експосадовицю ДСНС з Вінниччини судитимуть за приховані від декларування аптеку та недобудований котедж
09:17
Голова НАЗК обговорив із Послом Норвегії пріоритети антикорупційних реформ і подальшу співпрацю
08.06.2026
14:25
Стратегія розвитку доброчесності в освіті на 2026–2030 роки: перші результати та наступні кроки
05.06.2026
10:48
Вирок депутату за недостовірне декларування та 12 млн грн донарахованих податків його дружині - результати повної перевірки декларації
04.06.2026
16:45
Керівника Держпродспоживслужби на Житомирщині підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 5 млн грн
03.06.2026
14:22
НАЗК затвердило Роз’яснення щодо застосування законодавства з питань лобіювання
02.06.2026
18:00
Верховний Суд підтвердив законність конфіскації майна топпосадовця Полтавського обласного ТЦК
15:00
Приховані мільйони, використані на нерухомість: депутатку з Дніпропетровщини підозрюють у недостовірному декларуванні
01.06.2026
18:00
ВАКС визнав необґрунтованим активом елітний позашляховик депутатки з Чернігівщини
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua