НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК проведе консультації з громадськістю щодо проекту постанови «Про затвердження Правил етичної поведінки суб’єктів лобіювання»

24.05.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запрошує громадськість до участі в консультаціях щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил етичної поведінки суб’єктів лобіювання», які проводитимуться в два етапи:

  1. до 16:30 7 червня 2024 року НАЗК приймає зауваження та пропозиції до зазначеного проекту постанови через електронну форму у форматі DOC(X). За результатами їх опрацювання буде надіслано оновлений проект постанови;
  2. 12 червня 2024 року відбудеться обговорення у форматі відеоконференції на платформі ZOOM. Посилання для участі буде надіслано лише зареєстрованим учасникам.

З матеріалами до обговорення можна ознайомитися за посиланнями:

  1. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання»;
  2. Проект Правил етичної поведінки суб’єктів лобіювання;
  3. Пояснювальна записка.

Щодо питань проведення консультацій з громадськістю проекту постанови звертайтесь за телефоном: (044) 200 06 09 (Анастасія Єзерська).

Довідково

Метою проекту постанови є запровадження етичних норм поведінки суб’єктів лобіювання, що є важливою умовою забезпечення прозорості та доброчесності взаємодії суб’єктів лобіювання з об’єктами лобіювання та іншими заінтересованими сторонами під час здійснення лобіювання.

Проект постанови розроблено на виконання підпункту 2 пункту 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про лобіювання» та Плану організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації вказаного Закону. 

В межах реалізації положень Закону України «Про лобіювання» Національне агентство працює над створенням самого Реєстру прозорості, а також розробило та внесло на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови «Про деякі питання створення та функціонування Реєстру прозорості» (звіт за результатами електронних консультацій щодо цього проекту за посиланням). 

Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого проекту постанови:

  • особи, які здійснюватимуть лобіювання та після набуття чинності Законом України «Про лобіювання» повинні будуть отримати статус суб’єктів лобіювання;
  • особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • громадяни, об’єднання громадян, які здійснюватимуть громадський контроль за дотриманням суб’єктами лобіювання Правил етичної поведінки. 

Звіт про результати консультацій буде опубліковано на сайті НАЗК протягом двох тижнів після завершення консультацій з громадськістю. 

Останні новини

05.09.2025
10:18
Два роки роботи Порталу повідомлень викривачів: результати, виклики, перспективи
04.09.2025
17:12
Повні перевірки декларацій: скеровано до суду справу стосовно посадовця Державної регуляторної служби за недостовірне декларування
15:45
Моніторинг способу життя: суд арештував майно посадовиці РДА у Києві - квартиру бізнес-класу та мільйони на рахунках
02.09.2025
14:38
Органи влади виконали майже 46% заходів Державної антикорупційної програми
01.09.2025
17:59
“Від сьогодні лобісти або працюють відкрито й чесно, або не мають права впливати на рішення влади”: Віктор Павлущик про запуск інституту лобіювання
14:15
Реєстр прозорості розпочав роботу: можливості, функції, умови реєстрації
28.08.2025
12:45
Моніторинг способу життя: з поліцейського - очільника відділу боротьби з корупцією можуть стягнути понад 7 млн грн
11:50
Відбудова, публічні закупівлі, земельні відносини, ліси: найвразливіші до корупції сфери на Київщині
27.08.2025
10:13
Несвоєчасне подання декларацій: у 2025 році до НАЗК надійшло 9,5 тис. повідомлень від уповноважених підрозділів
26.08.2025
16:45
Запуск інституту лобіювання: запрошуємо медіа на брифінг
25.08.2025
16:45
Декларування криптовалюти: суми та виявлені порушення
21.08.2025
17:31
НАЗК та Рахункова палата підписали меморандум про співпрацю
10:53
Спецперевірка: роль НАЗК, розбіжності в деклараціях та право на пояснення
20.08.2025
16:45
Цивільна конфіскація: понад 3 млн грн стягнуто в бюджет з посадовця Мін’юсту
15:07
НАЗК презентувало унікальний гайд для викривачів корупції у форматі коміксу
14:29
Експосадовиця Мін’юсту з Хмельниччини не задекларувала 534 тис. дол. США: НАБУ розпочало розслідування за матеріалами НАЗК
14:02
В НАЗК презентували навчально-методичні матеріали про доброчесність для освітян
19.08.2025
13:17
Запрошуємо до публічного громадського обговорення проєкту змін до Порядку проведення повної перевірки декларації
11:15
Понад 130 політичних партій не подали звіти за ІІ квартал 2025 року
18.08.2025
14:29
Моніторинг способу життя: із заступниці міністра захисту довкілля можуть стягнути у дохід держави понад 3 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua