НАЗК проводить просвітницькі заходи до Міжнародного дня боротьби з корупцією

До Міжнародного дня боротьби з корупцією Національне агентство з питань запобігання корупції з 9 по 13 грудня проведе низку заходів, спрямованих на популяризацію доброчесного способу життя.

Так, сьогодні у Національному агентстві пройде День відкритих дверей для фіналістів конкурсу дитячого малюнка «Доброчесність долає корупцію», фахівці Національного агентства проведуть «Урок доброчесності» для київських старшокласників.

Метою проведення заходів є насамперед підвищення обізнаності молоді щодо антикорупційної реформи, усвідомлення негативних наслідків корупції та формування нульового рівня толерантності до корупційних проявів. Завдання фахівців Національного агентства з питань запобігання корупції – розкрити основні напрями своєї роботи, які серед іншого спрямовані на виконання міжнародних зобов’язань України з питань запобігання та боротьби з корупцією.

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається сьогодні у зв’язку з річницею відкриття до підписання Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, яка є одним із основних міжнародних антикорупційних документів. Конвенція набула чинності у 2005 році як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання країнами-підписантами, яких вже 186 з Україною включно. Масштабність та обов’язковий характер ключових положень Конвенції роблять її унікальним засобом для розробки механізмів всебічного реагування у подоланні глобальної проблеми.

Національне агентство визначено відповідальним за виконання зобов’язань, що випливають з участі України у Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції. Зараз для України триває черговий цикл механізму огляду та імплементації положень Конвенції, а представники Національного агентства включені до списку урядових експертів.