НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК: Рішення суду про скасування результатів перевірки декларації особи не впливає на процес притягнення до кримінальної відповідальності

Посилання скопійовано

За результатами повних перевірок декларацій, проведених НАЗК у 2019 році, Національне антикорупційне бюро України зареєструвало 96 кримінальних проваджень.

Наразі низка високопосадовців у судовому порядку вимагають визнати протиправними та скасувати рішення Національного агентства про результати повних перевірок таких декларацій.

Загалом рішення, які прийняла НАЗК за 2019 рік, оскаржують у судовому порядку 66 суб’єктів.

Зокрема, 23 березня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського до Національного агентства. Так, у рамках повної перевірки декларації Олега Гладковського за 2015 рік Національне агентство виявило порушення на загальну суму 1,29 млн. грн. Зокрема, декларант не вказав автомобіль Audi R8, який належав його сину. За даними Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, вартість авто – більше мільйона гривень.

У судовому порядку вимагає скасувати рішення про результати повної перевірки декларації за 2017 рік народний депутат України V-VIII скликань Олег Ляшко. У декларації він, серед іншого, вказав отриманий в лотерею виграш на суму 571 045 грн. від підприємства «Українська національна лотерея» тото «Фаворит Спорт». Однак «Українська національна лотерея» у відповідь на запит Національного агентства повідомила, що Олег Ляшко за виграшем у лотереї до офісів компанії в 2017 році не звертався, а виплати йому не здійснювались. До того ж, в «Українській національній лотереї» відсутні відомості щодо ігрових білетів, копії яких Ляшко надав до НАЗК.

Також до Окружного адміністративного суду міста Києва, за даними сайту суду, з позовом до Національного агентства звернувся народний депутат Сергій Тарута. У декларації за 2016 рік він не зазначив відомості про деякі земельні ділянки у власності та користуванні, а також вказав неповні відомості щодо деяких об’єктів нерухомості. Наразі суд вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

У судовому порядку оскаржує рішення НАЗК народний депутат Нестор Шуфрич. Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації депутата за 2016 рік становить понад 14 млн. грн., а за 2017 – понад 13 млн. грн. Зокрема, у декларації за 2016 рік народний депутат не зазначив вартість низки своїх об’єктів нерухомості: двох земельних ділянок, двох житлових будинків та шести квартир. У декларації за 2017 рік депутат не зазначив вартість двох орендованих у цьому році автомобілів.

Генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» Павло Рябікін оскаржує рішення НАЗК щодо перевірки декларації за 2016 рік. Керівник державного підприємства не вказав дані про нежитлові приміщення, автомобіль та доходи доньки, зазначеної як член сім’ї. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить понад 10,6 млн. грн.

Народний депутат VIIІ скликання Ігор Шкіря, що також оскаржує рішення НАЗК, серед іншого, у кількох деклараціях не вказав земельні ділянки дружини загальною вартістю понад 25 млн. грн.

НАЗК звертає увагу декларантів: відповідно до п. 4 ст.48 Закону «Про запобігання корупції», проведення контролю та перевірки декларацій, а також рішення, прийняті за їхніми результатами, не перешкоджають проведенню досудового розслідування та судового провадження у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. Таким чином, рішення суду з приводу результатів повної перевірки декларацій не має юридичного значення для вирішення питання про можливе притягнення до кримінальної відповідальності.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

30 Вересня 2022
«Антикорупційна стратегія може стати основною рамкою для запобігання корупційних ризиків під час відновлення України», – заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський
29 Вересня 2022
Проект постанови Уряду про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання за бюджетні кошти містить корупційні ризики, – експертиза НАЗК
28 Вересня 2022
«Реалізація Антикорупційної стратегії допоможе залучити значні інвестиції в Україну», – Олександр Новіков під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр