НАЗК розраховує на підтримку міжнародних партнерів у питанні модернізації Реєстру декларацій

Т.в.о. Голови Національного агентства Наталія Новак обговорила з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні питання оновлення інституційної спроможності  НАЗК, наступні кроки у боротьбі з корупцією та залучення міжнародних партнерів до цих процесів.

За словами Наталії Новак, зміни до Закону України «Про запобігання корупції», які набрали чинності 18 жовтня, надали Національному агентству низку нових інституційних інструментів. Зокрема, це автоматизований доступ до Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей і Реєстру актів цивільного стану, право отримувати від нотаріусів інформацію про правочини суб’єктів декларування.

«В наших найближчих планах – запровадити автоматизовану систему розподілу обов’язків з проведення перевірок між уповноваженими особами НАЗК. Це дозволить усунути суб’єктивні фактори з процесу перевірки декларацій. Ми також працюємо над створенням нової структури апарату НАЗК, яка дозволить працювати більш ефективно», – заявила Наталія Новак.

Керівник Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Анна Ковтуненко зазначила, що Національне агентство розраховує на допомогу міжнародних партнерів у питанні модернізації електронного Реєстру декларацій та перенесення його на майданчик НАЗК.

«Оскільки на момент впровадження Реєстру електронних декларацій у 2016 році НАЗК не мало власного майданчика, Реєстр було розміщено на орендованому обладнанні в Державному підприємстві «Українські спеціальні системи». Наразі Національне агентство розробило техніко-економічне обґрунтування та технічне завдання на модернізацію цього Реєстру, де зазначено про необхідність закупівлі обладнання і розміщення його у власному Центрі обробки даних. Водночас у бюджеті, який виділяється Агентству на 2020 рік, не передбачено закупівлю такого обладнання в повному обсязі. Тому у вирішенні цього питання нам буде потрібна допомога міжнародних партнерів», – сказала Анна Ковтуненко.  За її словами, модернізація Реєстру дозволить: збільшити кількість одночасних сесій користувачів Реєстру; створити форму е-повідомлення про відкриття валютного рахунку; запровадити нову форму е-декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що передбачено Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції».

На фото (зліва направо): Олександр Павлюк – Старший Політичний Радник; Маріна Петров – Заступник Голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні; Анна Кожем’яченко – Старший Радник з питань управління; Маттео Патроне – Керуючий Директор у країнах Східної Європи та Кавказу; Алан Пію – Віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку; Наталія Новак – т.в.о. Голови Національного агентства з питань запобігання корупції; Анна Ковтуненко – керівник Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації; Ігор Степанов – керівник Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя; Віталій Вдовенко – заступник керівника Департаменту – керівник відділу міжнародної  співпраці та протокольних заходів Департаменту координації антикорупційної політики.