НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК склало протоколи про адміністративне правопорушення щодо в.о. Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого та керівника Секретаріату цього суду Віктора Бесчастного

16.11.2023
НАЗК склало протоколи про адміністративне правопорушення щодо в.о. Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого та керівника Секретаріату цього суду Віктора Бесчастного

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно в.о. Голови Конституційного Суду України (КСУ) Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного. Перевіряється інформація з отриманого повідомлення щодо здійснення суддею дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Для її підтвердження чи спростування НАЗК направило до КСУ запит з вимогою надати копії відповідних документів. Проте керівник секретаріату КСУ відмовився надати запитувані документи.

У зв’язку з цим НАЗК внесло в.о. Голови КСУ Сергію Головатому обов’язковий до виконання припис, який також був проігнорований. Натомість Національне агентство отримало лист від КСУ про оскарження припису в адміністративному суді. На сьогодні інформація щодо відкриття судом провадження за цим позовом та прийняття рішень щодо зупинення виконання припису відсутня.

Варто зазначити, що за схожих обставин на запити Національного агентства у 2019-2020 роках (у межах заходів, які не стосувались Сергія Головатого) КСУ надавав подібні документи. При цьому такі документи надавались листами, зокрема, за підписом Сергія Головатого.

Ненадання інформації на запит НАЗК, а також не виконання вимог, викладених у приписі, є правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Відповідальність за це передбачено ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Наразі на розгляді у в.о. Голови КСУ перебуває повторний припис, внесений НАЗК згідно з вимогами Порядку внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції, затвердженого наказом Національного агентства 15.01.2021  № 8/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.02.2021 р. за № 167/35789. 

У випадку, якщо суд визнає Головатого винним у вчиненні зазначеного правопорушення, відомості про нього будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.

Зазначимо, що комплексно розв'язувати наявні проблеми в судовій системі, які роками завдавали великої шкоди її авторитету і формували відповідне ставлення громадян, дає змогу розроблена НАЗК і ухвалена Урядом Державна антикорупційна програма на 2023-2025 роки (ДАП). Документ створює запобіжники від наявних корупційних ризиків і передбачає превентивні антикорупційні заходи.

Зокрема, ДАП передбачає незалежне оцінювання доброчесності членів ВРП та ВККС; чіткі критерії доброчесності та професійної етики для кваліфікаційного оцінювання суддів; здійснення оперативного, відкритого і справедливого розгляду дисциплінарних справ щодо суддів в режимі реального часу; запровадження кримінальної відповідальності суддів за свавільне зловживання повноваженнями.

Останні новини

31.03.2026
18:15
Сприйняття поширеності корупції в Україні зменшилося: НАЗК презентувало результати щорічного дослідження
30.03.2026
16:35
На Закарпатті судитимуть депутата за недостовірне декларування на понад 8 млн грн і легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом
27.03.2026
16:49
Україна та Чорногорія поглиблюють співпрацю у сфері запобігання корупції: НАЗК та ASK підписали меморандум
15:56
До закінчення кампанії декларування - чотири дні: контакт-центр НАЗК працюватиме у вихідні
15:04
Декларація після звільнення: хто має подати до 31 березня 2026 року
14:23
НАЗК підтримує позицію бізнес-спільноти щодо передчасного запровадження професійного стандарту «лобіст»
11:47
Антикорупція є одним з безпекових пріоритетів України та Європи – Голова НАЗК
26.03.2026
10:21
Цифровізація звітності дозволяє ефективно виявляти порушення у фінансуванні партій — Ігор Хохич
25.03.2026
14:20
ДАП на 2023–2025 роки: реалізовано майже 75% заходів, що підлягали виконанню
09:06
До уваги медіа! Запрошуємо на презентацію результатів соціологічного дослідження щодо корупції в Україні
24.03.2026
11:30
НАЗК та КМЄС в Україні розширюють співпрацю у сфері запобігання корупції
23.03.2026
12:35
«єКнига», «Пакунок школяра» та «Ветеранський спорт»: як декларувати нові соціальні виплати
20.03.2026
17:00
Інспектора податкової служби Києва визнали винним у порушенні вимог фінансового контролю на понад 1,5 млн грн
16:27
Віртуальні активи у політичному фінансуванні: як НАЗК готується до нових викликів
10:30
Коментар НАЗК щодо оприлюднення результатів повної перевірки декларацій екскерівника Офісу Президента України
18.03.2026
15:00
НАЗК ініціює незалежну оцінку своєї діяльності та закликає сформувати міжнародну комісію
14:15
За матеріалами НАЗК з екскерівника окружної прокуратруи Харкова можуть стягнути необґрунтовані активи на 7,5 млн грн
12:07
Чи мають подавати декларації члени комісій з перетворення підприємств: роз’яснення НАЗК
17.03.2026
18:08
Повні перевірки декларацій: за 2 місяці 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 762 млн грн
18:05
Національні антикорупційні кампанії та об’єднана комунікаційна інфраструктура: підсумки Стратегії комунікацій 2023-2025
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua