НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК та Базельський інститут управління уклали меморандум про співпрацю

21.06.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Базельський інститут управління (Швейцарія) зафіксували свої відносини у меморандумі про співпрацю та розпочали спільну роботу в напрямку протидії корупції.

Меморандум підписано 21 червня 2024 року Головою НАЗК Віктором Павлущиком та Президентом Базельського інституту Пітером Маурером на полях Міжнародної антикорупційної конференції (IACC, International Anti-Corruption Conference) у Вільнюсі (Литва). Він передбачає посилення напрямку запобігання корупції, зокрема, з використанням нових цифрових інструментів та навчання співробітників НАЗК, які беруть участь у проведенні моніторингу способу життя та перевірок щодо набуття необґрунтованих активів, а також аналізу корупційних ризиків. Українські спеціалісти тепер зможуть використовувати надбання та інструментарій Базельського інституту.

Погоджений сторонами документ також передбачає співпрацю у сфері розшуку та поверненні активів, незаконно виведених з України.

НАЗК та Базельський інститут координуватимуть дії під час розбудови антикорупційного потенціалу у сфері відновлення України, а також залучатимуть експертів зі спеціальними знаннями у відповідних галузях для спільного проведення стратегічного аналізу корупційних ризиків у пріоритетних сферах.

Швейцарська сторона сприятиме створенню технічного потенціалу для співробітників Національного агентства, в тому числі шляхом підвищення якості аналізу даних, пов'язаних з декларуванням майнового стану публічних службовців.

«НАЗК часто має справу з корупційними кейсами, які виходять за межі країни і мають міжнародний характер. Адже в ході моніторингу способу життя службовців чи під час перевірки їхніх декларацій доводиться виявляти незаконно набуті та сховані за кордоном активи. Тому нам вкрай важливе сприяння таких потужних організацій, як Базельський інститут управління, в пошуку доказів порушення антикорупційного законодавства. Суспільство чекає від нас рішучих кроків і ефективних дій, реальних кримінальних проваджень з чіткою доказовою базою і суворих вердиктів Вищого антикорупційного суду України», - зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

Довідково
Базельський інститут управління є незалежною неприбутковою організацією, що займається темами боротьби з корупцією та вдосконалення управління в усьому світі. Міжнародний центр Базельського інституту з повернення активів відомий тим, що надає підтримку урядам у розслідуванні фінансових злочинів і поверненні незаконних активів. Інститут вже продуктивно співпрацює з Україною, зокрема, з Національним антикорупційним бюро (НАБУ), Генеральною прокуратурою, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), Державним бюро розслідувань, надаючи експертну та технічну підтримку.

Останні новини

11.08.2026
10:25
НАЗК проводить опитування для подальшого удосконалення законодавства у сфері лобіювання
10.08.2026
17:00
Моніторинг способу життя у податковій сфері: НАЗК виявило ознаки необґрунтованого активу на понад 2,2 млн грн
11:40
Недостовірне декларування на понад 13 млн грн: судитимуть міграційника Хмельниччини за матеріалами НАЗК та ДБР
07.08.2026
09:12
Актуальні вакансії в НАЗК: фінансування та звітність політичних партій, графічний дизайн та роз’яснювальна робота
06.08.2026
15:58
Пріоритети антикорупційної політики в контексті вступу України до ЄС: Всеволод Ченцов та Віктор Павлущик скоординували позиції
10:08
Моніторинг способу життя: екскерівнику логістики Повітряних Сил ЗСУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні
04.08.2026
17:04
Контроль повноти декларацій: чотирьох посадовців оштрафували за матеріалами НАЗК, ще три обґрунтовані висновки направлено до Нацполіції
14:38
До 10 серпня політичні партії мають подати звіти за IІ квартал 2026 року
03.08.2026
17:22
Завершилася друга кампанія звітування про лобістську діяльність: більш ніж удвічі зросла кількість предметів лобіювання та клієнтів
16:00
Недостовірне декларування: ексспівробітник Київського СІЗО не задекларував майно на майже 3,9 млн грн
09:50
Повні перевірки: ще двох депутатів притягнуто до відповідальності за недостовірне декларування
31.07.2026
15:18
За матеріалами НАЗК судитимуть екскерівника ДСНС Вінниччини, який приховав активи на понад 14,5 млн грн
11:02
Завищені ціни на держзакупівлях і витік службової інформації: результати моніторингу щодо конфлікту інтересів і перевірок держпідприємств у І півріччі 2026 року
10:36
НАЗК запрошує громадськість до електронних консультацій щодо змін до Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів
09:31
НАЗК завершило автоперевірки декларацій за 2025 рік
30.07.2026
14:08
Депутат з Рівненщини отримав вирок за недостовірне декларування
12:11
Корупційні ризики у лісовому господарстві: НАЗК провело моніторинг імплементації рекомендацій
29.07.2026
15:23
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося три дні
28.07.2026
18:00
Хотів підкупити працівника НАЗК за 30 тис. дол. США: ДБР затримало керівника Львівського обласного Держгеокадастру
14:30
Цивільна конфіскація: з родини експосадовця Мін’юсту стягнуть понад 900 тис. грн від продажу Land Rover
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua