НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК вдосконалило роз’яснення щодо конфлікту інтересів

12.02.2025

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вдосконалило методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» у питаннях запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також дотримання обмежень щодо запобігання корупції.

Оновлення переважно стосується висвітлення питань конфлікту інтересів при роботі близьких осіб та оплаті праці. Це дві сфери, в яких у публічних службовців найбільше виникає питань.

Тепер в методичних рекомендаціях детальніше описано питання конфлікту інтересів у ситуаціях, коли близькі особи працюють в одному державному органі або на державному (комунальному) підприємстві (установі, організації). Йдеться про роз’яснення щодо обставин конфлікту інтересів, описано чотири типові ситуації, які можуть виникати при спільній роботі близьких осіб, а також додано нові приклади з поясненнями, серед яких — прийом на роботу близької особи, робота під керівництвом близької особи, преміювання близької особи під зовнішнім контролем тощо.

В методичних рекомендаціях також з’явився новий розділ щодо конфлікту інтересів під час реалізації повноважень з оплати праці. В ньому описано різні ситуації, які виникають під час вирішення питань щодо встановлення стимулюючих виплат, що поділяються на дві групи: коли конфлікт інтересів існує і коли конфлікт інтересів відсутній.

Також доповнено новими прикладами з питань конфлікту інтересів при вирішенні питань щодо оплати праці, з яких тепер можна дізнатись, зокрема:

  • чи буде конфлікт інтересів при внесенні подання про встановлення собі або своєму керівнику стимулюючих виплат?
  • чи буде конфлікт інтересів у керівника, якщо він приймає рішення про своє преміювання на підставі пропозиції комісії з преміювання, погодженої юридичною службою підприємства і профкомом?
  • коли погодження преміювання із суб’єктом призначення запобігає конфлікту інтересів?

Ознайомитись із оновленими методичними рекомендаціями можна в базі знань НАЗК (розділ «Конфлікт інтересів»), а також у форматі посібника.

Важливо! Оновлення Методичних рекомендацій не вводить нових правил з питань конфлікту інтересів, а лише сприяє покращенню розуміння публічними службовцями цієї сфери, зокрема за допомогою більшої кількості практичних прикладів.

Останні новини

06.08.2025
18:45
Захист викривачів в армії: Кабмін підтримав законопроєкт
15:30
Моніторинг способу життя: 4,2 млн грн можуть стягнути у дохід держави з родини сумського ексдепутата
15:00
Повні перевірки декларацій: суд визнав винною екскерівницю Дніпропетровської обласної МСЕК у недостовірному декларуванні
05.08.2025
16:21
Повні перевірки декларацій: набуття транспортних засобів за заниженою вартістю
12:47
Розбудова доброчесності у школах та університетах: команда НАЗК відвідала Миколаївщину
01.08.2025
12:04
НАЗК закликає сформувати єдині та чіткі правові рамки для сфери відбудови
11:30
Моніторинг способу життя: понад 7 млн грн можуть стягнути з подружжя столичних суддів
31.07.2025
19:10
Корупційні ризики у закупівлях і відбудові та комунікація антикорупційних заходів: робоча поїздка НАЗК на Миколаївщину
14:31
НАЗК запрошує кандидатів до складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків в Агентстві
30.07.2025
16:00
Повні перевірки декларацій: трьом депутатам місцевих рад Хмельниччини Нацполіція повідомила про підозру за недостовірне декларування
12:56
Недостовірне декларування посадовця Мінстратегпрому на понад 3 млн грн: Нацполіція повідомила про підозру за матеріалами НАЗК
29.07.2025
14:00
Моніторинг способу життя: виявлено необґрунтовані активи на майже 13 млн грн у експосадовця ДСНС у Запорізькій області
25.07.2025
10:21
НАЗК виявило порушення у сфері конфлікту інтересів на 290 млн грн - результати за перше півріччя 2025 року
24.07.2025
16:15
НАЗК розробило рекомендації для усунення корупційних ризиків при відбудові житла та соціальної інфраструктури
13:43
НАЗК врегулювало механізм повернення декларацій до публічної частини Реєстру декларацій
23.07.2025
16:03
НАЗК долучиться до підготовки законодавчих змін для збереження незалежності антикорупційної та правоохоронної систем
18.07.2025
17:20
Повні перевірки: судитимуть експодатківця з Тернопільщини за декларування недостовірної інформації
17:00
Цивільна конфіскація за результатами моніторингу способу життя: у сім'ї високопосадовця Нацполіції конфісковано квартиру за рішенням Апеляційної палати ВАКС
14:22
НАЗК розпочало вилучення з Реєстру порушників відомостей, строк зберігання яких минув
17.07.2025
15:39
Моніторинг способу життя: результати за перше півріччя 2025 року 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua