НАЗК внесло 2 приписи щодо врегулювання конфлікту інтересів, а також направило до суду 2 протоколи

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 2 приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону та прийняло рішення про направлення до суду 2 протоколів про адмінправопорушення, які стосуються недотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Так, внесено припис Голові Рівненської обласної ради Олександру Данильчуку стосовно директора комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради Ольги Криж, яка не повідомила про наявність у неї потенційного конфлікту інтересів, зумовленого спільною роботою з її чоловіком.

Внесено припис директору Координаційного центру з надання правової допомоги Олексію Бонюку стосовно директора Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зосі Славицької, яка передала належні їй корпоративні права з порушеннями вимогами пункту 1 частини третьої статті 36 Закону щодо способу передачі в управління корпоративних прав та вимоги частини п’ятої статті 36 Закону, а саме: не надала нотаріально засвідчену копію укладеного договору управління корпоративними правами та письмово не повідомила Національне агентство в одноденний термін після передачі в управління корпоративних прав.

Нагадуємо, що приписи Національного агентства є обов’язковими до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Також складено 2 протоколи стосовно головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Людмили Мовчан, яка не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, що виник у зв’язку з проведенням камеральної перевірки декларації платника єдиного податку відносно близької особи (рідного брата) та вчинила дії в умовах такого конфлікту інтересів.

Відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП, а за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту   інтересів – частиною другою цієї статті.