НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК виявило 1500 осіб, які можуть бути колаборантами, з початку війни. Поміж них — 215 місцевих депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування

Посилання скопійовано
НАЗК виявило 1500 осіб, які можуть бути колаборантами, з початку війни. Поміж них — 215 місцевих депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало базу даних з 1500 посадовців, які можуть працювати на користь рф.

Для підготовки цієї бази даних НАЗК зібрало та опрацювало інформацію з відкритих джерел (шляхом OSINT-розвідки), від громадських організацій та антикорупційних уповноважених, а також завдяки небайдужим українцям, які надіслали близько 3 000 повідомлень про потенційних колаборантів на пошту stopzrada@nazk.gov.ua.

Нагадуємо вам, що НАЗК проводить моніторинг із метою виявлення фактів колабораційної діяльності чиновників у межах функцій запобігання конфлікту інтересів. Будь-яка колабораційна діяльність завжди здійснюється в умовах конфлікту інтересів.

Хто потрапив до бази даних?

З цих даних НАЗК відбирає корисну для Служби безпеки України (СБУ) інформацію, систематизує її, додає докази та посилання на джерела інформації.

Таким чином НАЗК сформувало базу даних із майже 1500 осіб, відомості стосовно яких надано до СБУ. Серед них  зокрема:

  • депутати місцевих рад та посадові особи місцевого самоврядування — 215 осіб;
  • голови місцевих рад/адміністрацій — 22 особи;
  • державні службовці різних рівнів — 32 особи;
  • правоохоронці — 334 особи;
  • керівники державних та комунальних підприємств, установ та організацій — 70 осіб;
  • приватні особи — 344 особи.

Цю інформацію в подальшому використовує СБУ та інші органи досудового розслідування.

Так, до бази даних потрапив депутата Енергодарської міської ради Андрій Шевчик, який наприкінці березня 2022 року під час тимчасової окупації Енергодара добровільно погодився на посаду в окупаційних органах влади.

За інформацією Офісу генерального прокурора, Запорізька обласна прокуратура повідомила Шевчику про підозру в колабораційній діяльності.

Також у базі даних міститься інформація про депутата Маріупольської міської ради Вадима Істратова, який завдяки співпраці з рф зайняв посаду «заступника голови адміністрації м. Маріуполя».

Згідно з повідомленням Офісу генерального прокурора Головне управління Служби безпеки в Донецькій та Луганській областях повідомило Істратову про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Крім того, НАЗК ініціювало притягнення двох осіб, які можуть бути колаборантами, до кримінальної відповідальності. Посадовці-зрадники працювали на Харківщині та Херсонщині та допомагали ворогу, зокрема передаючи інформацію про місцевих активістів та учасників АТО.

За повідомленням НАЗК розпочато кримінальне провадження стосовно голови Глибоківської сільської ради Харківського району Харківської області, який із квітня 2022 року по теперішній час перебуваючи на тимчасово окупованій території України почав співпрацювати з представниками збройних сил та інших збройних формувань рф.

Також за повідомлення НАЗК розпочато кримінальне провадження стосовно старости Новодмитрівського старостинського округу Генічеської міської ради Херсонської області, який надавав окупантам інформацію про місцевих активістів та учасників АТО.

Нагадаємо, що повідомити про посадовців-колаборантів до НАЗК можливо за адресою: stopzrada@nazk.gov.ua.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Жовтня 2023
Занадто чорне золото: три найбільші китайські нафто-газові компанії НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни
2 Жовтня 2023
Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди
2 Жовтня 2023
Вхід до Реєстру декларацій через технічні зміни в АЦСК Приватбанк частково обмежено
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр