НАЗК виявило ознаки кримінальних правопорушень у деклараціях двох народних депутатів та голови Херсонської обласної ради

Національне агентство з питань запобігання корупції під час повної перевірки декларацій народних депутатів України Вадима Нестеренка та Сергія Мельничука, а також  голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Так, під час перевірок було встановлено, що народний депутат України Вадим Нестеренко у декларації за 2017 рік (виправленій) зазначив недостовірні відомості про вартість частки належних йому корпоративних прав у статутному капіталі ТОВ «ЛІКАНОВА ІНВЕСТМЕНТС ЛТД». Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації народного депутата становить майже 770  тис. гривень.

Народний депутат України Сергій Мельничук у декларації за 2017 рік не задекларував дохід від відчуження транспортного засобу TOYOTA  LAND CRUISER вартістю 500 тис. гривень.

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер у декларації за 2016 рік (виправленій) не зазначив відомості про отриманий членом сім’ї (дружиною) дохід у вигляді дивідендів від ТОВ «Екозерно». Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації голови Херсонської обласної ради становить майже 590 тис. гривень.

Національне агентство прийняло рішення про направлення обґрунтованих висновків щодо ознак кримінального правопорушення до Національного антикорупційного бюро України.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України.

Також зазначаємо, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.