НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК закликає адвокатів не соромитися свого статусу та не приховувати його

Посилання скопійовано
НАЗК закликає адвокатів не соромитися свого статусу та не приховувати його

Кожному професійному адвокату відомо, що Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» прямо заборонено подавати адвокатські запити про надання роз’яснень положень законодавства.
Чому? Бо надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань є видом саме адвокатської діяльності, а підвищення професійного рівня – обов’язком адвоката.

Втім, деякі представники адвокатської спільноти проявляють винахідливість та намагаючись обійти положення Закону, відповідно до якого вони мають діяти, направляють до НАЗК звернення: від свого імені (як фізичні особи); від імені, начебто, їхніх клієнтів; від імені юридичних осіб.
Не нехтують адвокати також іншими зловживаннями:

  • формулюють питання для надання роз’яснень під конкретного клієнта;
  • надсилають декілька ідентичних запитів (певно, маючи надію якось таки отримати «потрібну» відповідь);
  • правовою підставою для звернення про надання роз’яснень положень законодавства зазначають одночасно Закони України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», ба навіть «Про безоплатну правову допомогу»;
  • надсилають адвокатський запит із проханням підтвердити чи спростувати факти.
    При цьому так чинять працівники як невеликих юридичних компаній (наприклад, Bargen, Credence Partners LAW FIRM), так і номінантів рейтингу «ТОП-50 провідних юридичних фірм України» – Василь Кісіль і Партнери, Avellum.

НАЗК нагадує: повноваження щодо надання роз’яснень з питань застосування Закону України «Про запобігання корупції» та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів НАЗК реалізує шляхом надання роз’яснень, які мають рекомендаційний характер, призначені для необмеженого кола осіб та оприлюднюються на офіційному сайті, в телеграм-каналі та фейсбук-сторінці НАЗК.

Дія Закону України «Про звернення громадян» на порядок розгляду заяв громадян, встановлений Законом України «Про запобігання корупції», не поширюється.

Тож закликаємо адвокатів уважніше читати положення чинного законодавства та дотримуватися правил адвокатської етики.

З повагою,

Національне агентство з питань запобігання корупції

UPD: Звертаємо увагу, що всі адреси, вказані в копіях документів, належать юридичним особам. Ці дані є відкритими і були вказані раніше на сайтах відповідних юридичних осіб або містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та ФОПів.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Січня 2023
НАЗК 2.0. Санкційна політика-2022: участь у створенні санкційних планів, портал “Війна і санкції”, активи росіян та пошук іноземців у російських компаніях
26 Січня 2023
НАЗК та Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти об’єднали зусилля задля зменшення корупції у вишах
26 Січня 2023
Державна антикорупційна програма, що відповідає на вимоги суспільства та наближає членство України в ЄС та НАТО, готова до затвердження Кабміном
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр