НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК здійснило антикорупційну експертизу проєкту постанови Уряду щодо централізованого банку даних з проблем інвалідності

Посилання скопійовано
НАЗК здійснило антикорупційну експертизу проєкту постанови Уряду щодо централізованого банку даних з проблем інвалідності

Через повномасштабну агресію та бойові дії, в Україні зростає кількість громадян з інвалідністю. Кожна така особа має бути зареєстрована у централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ) – комплексній системі для обліку інформації про забезпечення осіб з інвалідністю соціальними та реабілітаційними послугами, засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням тощо. 

На сьогодні існує низка корупційних ризиків у зв’язку з недосконалістю ЦБІ. Наприклад, досі відсутній дієвий моніторинг надання соціальної допомоги особам з інвалідністю, оцінки якості надання послуг, діє неефективний контроль за забезпеченням технічними засобами реабілітації, дублювання відомостей про осіб, включення до ЦБІ інформації про померлих осіб тощо.

Так, НАЗК провело антикорупційну експертизу постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності».

Які проблеми виявило НАЗК?

За результатами проведеного моніторингу НАЗК виявило такі корупціогенні фактори:

  • надмірні повноваження Мінсоцполітики щодо визначення порядку доступу до ЦБІ та переліку організацій-користувачів ЦБІ, що створює можливості для зловживань, формування непрозорого механізму створення, функціонування та ведення ЦБІ.
  • запропонований порядок взаємодії з учасниками інформаційного обміну створює ризики для належного та прозорого забезпечення функціонування ЦБІ;
  • виключення положень про інформацію, яка вноситься до ЦБІ, а також повноважень користувачів, створює юридичну невизначеність та може сприяти корупційним зловживанням.

Що рекомендує НАЗК?

  • визначити чіткий порядок створення, функціонування та ведення ЦБІ у самій постанові, а не Мінсоцполітики;
  • забезпечити чіткий алгоритм наповнення ЦБІ;
  • чітко визначити користувачів ЦБІ та їх повноваження, наповнення інформаційних блоків тощо на рівні акта Уряду;
  • визначити суб’єктів інформаційного обміну та порядок взаємодії на рівні акта Уряду;
  • визначити з якими інформаційними системами, реєстрами і базами даних суб’єктів інформаційного обміну відбувається інформаційна взаємодія ЦБІ.

З висновком антикорупційної експертизи можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3QarGzg.

Окрім того, у грудні 2021 року НАЗК уже аналізувало проєкт акта з аналогічною назвою щодо внесення змін до Положення про ЦБІ та схожим змістом. Попри це під час написання нового проєкту постанови минулі зауваження НАЗК не було враховано Мінсоцполітики.

НАЗК наполягає, що рекомендації, викладені у попередньому висновку, мають бути враховані під час доопрацювання нового проєкту постанови.

Нагадаємо, що раніше НАЗК описало корупційні ризики у зазначеній сфері та надало відповідні рекомендації у дослідженнях «Топ-10 корупційних схем забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації» та «Топ-10 корупційних ризиків медико-соціальної експертизи щодо встановлення інвалідності».

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Грудня 2022
Як обрати доброчесного працівника в компанію: НАЗК презентувало нові методичні рекомендації для бізнесу
30 Листопада 2022
АНОНС Як наймати працівників у бізнесі, щоб мінімізувати корупційні ризики: НАЗК спільно з партнерами презентують нові методичні рекомендації
30 Листопада 2022
Як зменшити рівень корупції в містобудуванні та земельній сфері: пропозиції ДАП
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр