НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК звернулось до Голови Верховної Ради України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата

04.06.2019
НАЗК звернулось до Голови Верховної Ради України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата

Національне агентство з питань запобігання корупції, керуючись положеннями Конституції та законів України, звернулось до Голови Верховної Ради щодо дострокового припинення повноважень народного депутата. Підставою стало рішення суду щодо визнання факту сумісництва, вперше прийнятого щодо народного депутата.

Так, за результатами моніторингу Національним агентством дотримання народними депутатами вимог ЗУ «Про запобігання корупції» в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та дотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення складено 38 протоколів про адміністративні правопорушення. З них 7 стосувались випадків порушення статті 172-4 КУпАП – вимог щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Під час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене цією нормою, складеного стосовно народного депутата України Федора Негоя, Печерський районний суд міста Києва констатував факт порушення вимог пункту 2 частини першої статті 25 Закону та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-4 КУпАП. Водночас провадження у вказаній справі закрито за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Водночас вимоги щодо несумісності депутатського мандата встановлені також статтею 3 Закону України «Про статус народного депутата України». Згідно з пунктом 6 частини першої цієї статті народний депутат не має права входити до складу керівництва, правління чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку.

А також відповідно до частини четвертої статті 81 Конституції України у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду.

У зв’язку з цим Національне агентство звернулось до Голови Верховної Ради України з проханням надати доручення профільному Комітету Верховної Ради опрацювати відповідні матеріали щодо вчиненого народним депутатом порушення вимог Конституції та законів України стосовно несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності з наданням відповідного висновку Голові Верховної Ради України для подальшого звернення в установленому порядку до суду про дострокове припинення повноважень народного депутата України.

Відповідно до частини третьої статті 78 Конституції України, положень статей 6 та 24 Закону України «Про статус народного депутата України», народний депутат не лише має права, встановлені чинним законодавством, а й обов’язки, в тому числі він зобов’язаний додержуватись положень Конституції та законів України, присяги народного депутата України, вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, встановленими законом.

Останні новини

07.08.2026
09:12
Актуальні вакансії в НАЗК: фінансування та звітність політичних партій, графічний дизайн та роз’яснювальна робота
06.08.2026
15:58
Пріоритети антикорупційної політики в контексті вступу України до ЄС: Всеволод Ченцов та Віктор Павлущик скоординували позиції
10:08
Моніторинг способу життя: екскерівнику логістики Повітряних Сил ЗСУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні
04.08.2026
17:04
Контроль повноти декларацій: чотирьох посадовців оштрафували за матеріалами НАЗК, ще три обґрунтовані висновки направлено до Нацполіції
14:38
До 10 серпня політичні партії мають подати звіти за IІ квартал 2026 року
03.08.2026
17:22
Завершилася друга кампанія звітування про лобістську діяльність: більш ніж удвічі зросла кількість предметів лобіювання та клієнтів
16:00
Недостовірне декларування: ексспівробітник Київського СІЗО не задекларував майно на майже 3,9 млн грн
09:50
Повні перевірки: ще двох депутатів притягнуто до відповідальності за недостовірне декларування
31.07.2026
15:18
За матеріалами НАЗК судитимуть екскерівника ДСНС Вінниччини, який приховав активи на понад 14,5 млн грн
11:02
Завищені ціни на держзакупівлях і витік службової інформації: результати моніторингу щодо конфлікту інтересів і перевірок держпідприємств у І півріччі 2026 року
10:36
НАЗК запрошує громадськість до електронних консультацій щодо змін до Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів
09:31
НАЗК завершило автоперевірки декларацій за 2025 рік
30.07.2026
14:08
Депутат з Рівненщини отримав вирок за недостовірне декларування
12:11
Корупційні ризики у лісовому господарстві: НАЗК провело моніторинг імплементації рекомендацій
29.07.2026
15:23
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося три дні
28.07.2026
18:00
Хотів підкупити працівника НАЗК за 30 тис. дол. США: ДБР затримало керівника Львівського обласного Держгеокадастру
14:30
Цивільна конфіскація: з родини експосадовця Мін’юсту стягнуть понад 900 тис. грн від продажу Land Rover
14:07
Реєстр прозорості: оновлення інтерфейсу заповнення звіту щодо лобіювання
27.07.2026
12:08
Повні перевірки декларацій: за перше півріччя 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1,9 млрд грн
24.07.2026
13:34
Готівка у 90 валютах світу, нерухомість за кордоном та «золоті» запаси посадовців: НАЗК завершило оцінку ризиків декларацій, поданих за 2025 рік
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua