НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК звернулося до швейцарських банків: пропонує перевірити своїх російських клієнтів на sanctions.nazk.gov.ua, аби знати, як скоро їм заморожувати рахунки

07.04.2022
НАЗК звернулося до швейцарських банків: пропонує перевірити своїх російських клієнтів на sanctions.nazk.gov.ua, аби знати, як скоро їм заморожувати рахунки

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков звернувся до менеджменту 16 банків Швейцарії. 

У листі він подякував за те, що швейцарські банки вже заморозили мільйони статків підсанкційних рашистів, які сьогодні підтримують війну, що вже призвела до смертей тисяч українців, у тому числі й сотень дітей.

Олександр Новіков підкреслив, що банкам варто готуватися до наступних звернень із боку офісу з питань відмивання грошей, якого вони всі так бояться. Адже вже невдовзі санкції будуть застосовані до ще більшої кількості росіян через звірства їхньої армії.

Проте щоби підготуватися до замороження активів російських банків та компаній, Голова НАЗК пропонує банкам переглянути перелік осіб, на яких скоро будуть накладені санкції, на порталі «Війна й санкції»: https://sanctions.nazk.gov.ua/.

Він також закликав працівників банку інформувати про активи, які намагаються приховати росіяни, на Порталі повідомлень викривачів про активи осіб, причетних до агресії рф проти України (http://reportsassets.nazk.gov.ua/en), який створено українським Task Force.

«У цій війні українці демонструють унікальну єдність у боротьбі за майбутнє своєї армії та за майбутнє всієї Європи, і я вірю, що з вашою допомогою припинення цієї війни стане можливим у набагато коротші терміни», — підсумував Олександр Новіков.

Поміж банків, до яких звернулося НАЗК: Credit Suisse Group AG, Julius Baer Group, UBS Group AG, J. Safra Sarasin, Bank Lombard Odier & Co, Pictet Group, Edmond de Rothschild, Efg International, UBP Union Bancaire Privee, Bank Vontobel, Raiffeisen, Zurich Cantonal Bank, PostFinance, Migros Bank, CIM Banque та Dukascopy Bank.

[pdf-embedder url="https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2022/04/2022-04-07-09.10.18-converted.pdf" title="2022-04-07 09.10.18-converted"]

 

Переклад направленого листа українською:

 

Сьогодні весь світ шокований варварською війною, розпочатою російською федерацією в Україні. Згідно з останніми повідомленнями, від вторгнення росії в Україну вже загинуло щонайменше 1151 мирних жителів, 103 з яких діти. Крім того, щонайменше 1824 людини отримали поранення.

 

Ми вдячні за те, що раніше Швейцарія приєдналася до Європейського Союзу, прийнявши кілька пакетів санкцій проти понад 600 осіб, відповідальних за організацію війни. Ми припускаємо, що враховуючи актуальність питання, активи цих осіб уже заморожені та не доступні для них.

 

Враховуючи, що процес виявлення та заморожування активів може зайняти багато зусиль і часу, ми хотіли б допомогти вам у плануванні такого роду діяльності.

 

Зважаючи зокрема й на це, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило ебсайт «Війна та санкції», який доступний за посиланням: https://sanctions.nazk.gov.ua/en.

 

Ресурс містить дані про:

  • фізичних осіб, які вже потрапили під санкції різних юрисдикцій;
  • та перелік фізичних осіб, які можуть опинитися в санкційних списках за причетність до злочинів проти людства. Відомості про них разом із підставами накладення на них санкцій збираються НАЗК та передаються Міністерством закордонних справ та Офісом Генерального прокура відповідальним органам ЄС, США, Канади та інших країн.
 

Беручи до уваги інформацію, зазначену в другому пункті, ви можете використовувати ці дані, щоб оцінити, чи мають названі фізичні особи якісь активи у Швейцарії, щоби гарантувати, що після застосування санкцій ви зможете виконати їх у найкоротші терміни. Інформація на сайті оновлюється майже щотижня.

 

Крім того, український Task Force запустив Портал повідомлень викривачів про активи осіб, причетних до агресії РФ проти України, що доступний за адресою: http://www.reportsassets.nazk.gov.ua/en.

 

Тому ми хочемо попередити вас, що, враховуючи інформацію, надану викривачами, українські правоохоронні органи можуть надсилати додаткові запити до Офісу Генерального прокурора Швейцарії, Федерального департаменту юстиції та поліції, Федерального управління поліції Федполу та Управління боротьби з відмиванням грошей Швейцарії, щоби забезпечити конфіскацію раніше прихованих активів тих, хто розпалює війну в Україні.

 

У цій війні українці демонструють унікальну єдність у боротьбі за своє майбутнє та за майбутнє всієї Європи, і я вірю, що з вашою допомогою припинення цієї війни стане можливим у набагато коротші терміни.

 

Олександр Новіков

Голова Національного агентства

з питань запобігання корупції

НАЗК звернулося до швейцарських банків: пропонує перевірити своїх російських клієнтів на sanctions.nazk.gov.ua, аби знати, як скоро їм заморожувати рахунки

Останні новини

01.12.2023
17:08
Проект нового Порядку користування землями водного фонду створює умови для зловживань - НАЗК
15:49
НАЗК і місцева влада Житомирщини об’єднують зусилля в розбудові доброчесності
15:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту змін до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки
11:54
Конкурс на посаду Голови НАЗК: строк подання заявок продовжено до 22 грудня
30.11.2023
19:00
НАЗК оновило офіційний сайт
18:30
Майже 90% пропозицій, наданих учасниками громадських обговорень законопроектів про доброчесне лобіювання та адвокацію, враховано
11:00
НАЗК внесло бельгійську газову компанію Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни 
29.11.2023
10:13
Освіта, обмін інформації і запобігання корупції: НАЗК та Спеціальна служба розслідувань Литовської Республіки підписали Меморандум про співробітництво
27.11.2023
16:12
Доброчесний вплив на нормотворчість в Україні: НАЗК та громадськість визначили напрями вдосконалення законопроекту про лобіювання
24.11.2023
11:08
Припинили транспортування російської нафти: трьох грецьких компаній-перевізників виключено з переліку міжнародних спонсорів війни

Більше новин

сайт_водний_фонд

Проект нового Порядку користування землями водного фонду створює умови для зловживань - НАЗК

Детальніше
photo_5427216539351897231_y

НАЗК і місцева влада Житомирщини об’єднують зусилля в розбудові доброчесності

Детальніше
сайт_анонс_обговор

7 грудня відбудеться громадське обговорення змін до ДАП

Детальніше
сайт_конкурс_голова_2

Конкурс на посаду Голови НАЗК: строк подання заявок продовжено до 22 грудня

Детальніше
Більше
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua