НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
560
перевірок зупинено
рішення КСУ №13-р/2020
243
У перевірці
декларацій
1591
Перевірено
декларацій
1423
Перевірено
субєктів
Повні перевірки декларацій

НАЗК звернулося до швейцарських банків: пропонує перевірити своїх російських клієнтів на sanctions.nazk.gov.ua, аби знати, як скоро їм заморожувати рахунки

Посилання скопійовано
НАЗК звернулося до швейцарських банків: пропонує перевірити своїх російських клієнтів на sanctions.nazk.gov.ua, аби знати, як скоро їм заморожувати рахунки

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков звернувся до менеджменту 16 банків Швейцарії. 

У листі він подякував за те, що швейцарські банки вже заморозили мільйони статків підсанкційних рашистів, які сьогодні підтримують війну, що вже призвела до смертей тисяч українців, у тому числі й сотень дітей.

Олександр Новіков підкреслив, що банкам варто готуватися до наступних звернень із боку офісу з питань відмивання грошей, якого вони всі так бояться. Адже вже невдовзі санкції будуть застосовані до ще більшої кількості росіян через звірства їхньої армії.

Проте щоби підготуватися до замороження активів російських банків та компаній, Голова НАЗК пропонує банкам переглянути перелік осіб, на яких скоро будуть накладені санкції, на порталі «Війна й санкції»: https://sanctions.nazk.gov.ua/.

Він також закликав працівників банку інформувати про активи, які намагаються приховати росіяни, на Порталі повідомлень викривачів про активи осіб, причетних до агресії рф проти України (http://reportsassets.nazk.gov.ua/en), який створено українським Task Force.

«У цій війні українці демонструють унікальну єдність у боротьбі за майбутнє своєї армії та за майбутнє всієї Європи, і я вірю, що з вашою допомогою припинення цієї війни стане можливим у набагато коротші терміни», — підсумував Олександр Новіков.

Поміж банків, до яких звернулося НАЗК: Credit Suisse Group AG, Julius Baer Group, UBS Group AG, J. Safra Sarasin, Bank Lombard Odier & Co, Pictet Group, Edmond de Rothschild, Efg International, UBP Union Bancaire Privee, Bank Vontobel, Raiffeisen, Zurich Cantonal Bank, PostFinance, Migros Bank, CIM Banque та Dukascopy Bank.

2022-04-07 09.10.18-converted

 

Переклад направленого листа українською:

 

Сьогодні весь світ шокований варварською війною, розпочатою російською федерацією в Україні. Згідно з останніми повідомленнями, від вторгнення росії в Україну вже загинуло щонайменше 1151 мирних жителів, 103 з яких діти. Крім того, щонайменше 1824 людини отримали поранення.

 

Ми вдячні за те, що раніше Швейцарія приєдналася до Європейського Союзу, прийнявши кілька пакетів санкцій проти понад 600 осіб, відповідальних за організацію війни. Ми припускаємо, що враховуючи актуальність питання, активи цих осіб уже заморожені та не доступні для них.

 

Враховуючи, що процес виявлення та заморожування активів може зайняти багато зусиль і часу, ми хотіли б допомогти вам у плануванні такого роду діяльності.

 

Зважаючи зокрема й на це, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило ебсайт «Війна та санкції», який доступний за посиланням: https://sanctions.nazk.gov.ua/en.

 

Ресурс містить дані про:

  • фізичних осіб, які вже потрапили під санкції різних юрисдикцій;
  • та перелік фізичних осіб, які можуть опинитися в санкційних списках за причетність до злочинів проти людства. Відомості про них разом із підставами накладення на них санкцій збираються НАЗК та передаються Міністерством закордонних справ та Офісом Генерального прокура відповідальним органам ЄС, США, Канади та інших країн.

 

Беручи до уваги інформацію, зазначену в другому пункті, ви можете використовувати ці дані, щоб оцінити, чи мають названі фізичні особи якісь активи у Швейцарії, щоби гарантувати, що після застосування санкцій ви зможете виконати їх у найкоротші терміни. Інформація на сайті оновлюється майже щотижня.

 

Крім того, український Task Force запустив Портал повідомлень викривачів про активи осіб, причетних до агресії РФ проти України, що доступний за адресою: http://www.reportsassets.nazk.gov.ua/en.

 

Тому ми хочемо попередити вас, що, враховуючи інформацію, надану викривачами, українські правоохоронні органи можуть надсилати додаткові запити до Офісу Генерального прокурора Швейцарії, Федерального департаменту юстиції та поліції, Федерального управління поліції Федполу та Управління боротьби з відмиванням грошей Швейцарії, щоби забезпечити конфіскацію раніше прихованих активів тих, хто розпалює війну в Україні.

 

У цій війні українці демонструють унікальну єдність у боротьбі за своє майбутнє та за майбутнє всієї Європи, і я вірю, що з вашою допомогою припинення цієї війни стане можливим у набагато коротші терміни.

 

Олександр Новіков

Голова Національного агентства

з питань запобігання корупції

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

19 Травня 2022
Чи обов’язково подавати декларації під час війни?
17 Травня 2022
НАЗК підготувало новий список «кандидатів» на санкції. Серед них – АТ «Автоваз» та засновник Yandex
17 Травня 2022
НАЗК та УШУ запускають програму підвищення кваліфікації для антикорупційних уповноважених
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр