Представники Центру доброчесності в оборонному секторі (CIDS) при Міністерстві оборони Норвегії висловили зацікавленість у проєктах Національного агентства з питань запобігання корупцій (НАЗК) у сфері безпеки та оборони та планують підтримувати їх розвиток.
Норвезька сторона надаватиме підтримку НАЗК в частині імплементації рекомендацій, наданих у дослідженні «Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для ЗСУ», а також у проведенні дослідження корупційних ризиків під час здійснення закупівель безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби для Збройних Сил України. Зазначені дослідження Національне агентство проводить, зокрема, з метою імплементації рекомендацій НАТО, наданих в рамках Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України та затверджених на Вашингтонському саміті у липні 2024 року.
Про це домовились представники НАЗК під час візиту в складі української делегації до Австрії, для участі в експертному семінарі “Визначення та управління корупційними ризиками в оборонному секторі”. Крім того, представники Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони Ярослав Любченко та Марта Івашків презентували досвід та практичні аспекти застосування методології НАЗК з оцінки та управління корупційними ризиками державними органами, а також детально розказали про реалізовані та майбутні дослідження корупційних ризиків у сфері безпеки та оборони.
В семінарі взяли участь також представники Міністерства оборони України, державних підприємств Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель» та «Державний оператор тилу», Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у сфері безпеки та оборони Національного університету оборони та Державної прикордонної служби України.
Захід став майданчиком для обговорення подальших кроків в межах імплементації завдань цілі «Розбудова доброчесності» («Integrity Development») Дорожньої карти взаємосумісності НАТО для України та Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України Комплексного пакету допомоги НАТО для України. Сторони також обмінялися досвідом щодо підходів та інструментів виявлення корупційних ризиків у таких сферах, як оборонні закупівлі та кадрова політика.
Дослідження «Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для ЗСУ». Дослідження доступне українською та англійською мовами.