Олександр Новіков: процес відбору Громадської ради при НАЗК має бути максимально прозорим та зрозумілим

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков ініціював перед Кабінетом Міністрів питання внесення змін до постанови № 952, яка встановлює порядок проведення конкурсу з формування складу Громадської ради при НАЗК.

З метою обговорення концепції запропонованих змін сьогодні в Національному агентстві відбулась зустріч керівництва НАЗК з представниками громадських об’єднань.

«20 листопада 2019 року Уряд ухвалив постанову про порядок формування Громадської ради при НАЗК. Цей документ містить низку недоліків, зокрема він обмежує коло учасників, які можуть взяти участь у конкурсі. Ми самі ініціюємо перед Урядом питання для того, щоб максимально розширити можливість участі в конкурсі усіх громадських організацій, які працюють у сфері інтересів Національного агентства. Наша мета – зробити цей процес максимально прозорим та зрозумілим. Свідченням цього є сьогоднішнє широке обговорення проєкту», – заявив Олександр Новіков учасникам зустрічі.

За словами заступника Голови НАЗК Івана Преснякова, Кабінету Міністрів пропонується усунити обмеження на участь у конкурсі особам, які входять до складу громадських рад, рад громадського контролю при правоохоронних органах та до складу Громадської ради доброчесності. Також проєктом спрощується подання документів та забезпечується прозорість допуску громадських об’єднань та кандидатів до участі у конкурсі.

Громадська рада при НАЗК, згідно з чинною редакцією Закону України «Про запобігання корупції», буде брати участь в роботі конкурсної та дисциплінарної комісій НАЗК, розробці документів Національного агентства. «Ми хочемо, щоб ці документи були максимально раціональними і дозволили Національному агентству ефективно працювати», – зазначив Олександр Новіков.