НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

«Оркестр анексії»: НАЗК пропонує долучитися до ідентифікації присутніх на кремлівській церемонії

Посилання скопійовано
«Оркестр анексії»: НАЗК пропонує долучитися до ідентифікації присутніх на кремлівській церемонії

30 вересня, на 219-й день повномасштабної війни росії проти України, президент рф володимир путін очікувано оголосив про приєднання частини окупованих українських територій до росії, якому передувало проведення так званих «референдумів». 

У георгіївській залі кремля цього дня він зібрав політичну еліту росії: депутатів держдуми, сенаторів ради федерації, міністрів, керівників регіонів, правоохоронців, релігійних діячів, медійників. Їхня участь у цій події є додатковим свідченням безпосередньої ролі політичної еліти у політиці володимира путіна, що порушує Статут ООН, підтримує війну та геноцид українців. 

Чому важливо ідентифікувати учасників цього заходу? 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) частково ідентифікувало учасників цього дійства та створило новий розділ на порталі «Війна і санкції»«Оркестр анексії в георгіївському залі кремля. Принципові порушники принципів ООН», аби виявити всіх, хто підтримує політику кремля щодо війни та включити їх до списків кандидатів на санкції. 

НАЗК отримало план кремлівського палацу, в якому розташовується георгіївська зала. Фото усіх присутніх були накладені на план зали із збереженням реального розміщення під час церемонії. Як виявилося, путін боїться навіть свого найближчого оточення, адже під час промови відстань між ним і першим рядом його слухачів складала орієнтовно 12 метрів.

Аналітики НАЗК провели аналіз фото- та відеоматеріалів із георгіївської зали. На цій церемонії були присутні 585 осіб, з яких уже ідентифікували 115. Ідентифікація людей, які були учасниками анексії росією територій України, продовжується.

«Всі учасники цієї церемонії повинні понести відповідальність, адже кожен з них своєю участю підписався під анексією територій України та порушенням норм міжнародного права. Своєю участю вони підтримують політику продовження  жорстокої та цинічної  війни.  Тому фахівці НАЗК створили IT-інструмент, який наглядно показує учасників цієї церемонії та факт накладення чи відсутності санкцій. Наразі частина виявлених  осіб  знаходиться  під санкціями лише у декількох юрисдикціях або зовсім уникає санкцій. Так,  37 із 115 ідентифікованих осіб не потрапили під санкції жодної із країн. Тому аналітики НАЗК продовжують роботу. Крім того, закликаємо всіх небайдужих долучитися  до пошуку, аби знайти ще більше росіян, на яких потрібно накласти санкції. Ця мапа дозволяє звернути увагу на тих людей, які досі були в тіні і на яких не накладені жодні санкції. Це, наприклад, Валерій Зорькін – голова конституційного суду рф, який сидить в першому ряду. Санкції на нього наклала лише Україна, при цьому жодна з країн G7 санкції не запровадила, хоча він брав безпосередню участь у внесенні змін до конституції рф, легітимізуючи анексію», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

За його словами, рішення росії про анексію територій України, і ті зміни, які були внесені в конституцію росії, ставлять під сумнів саме існування для рф такого поняття як державність. Адже, за версією рф, до її складу тепер входять території, підконтрольні іншій державі. 

«Фактично росіяни внесли в свою конституцію зміни, які свідчать про те, що до складу рф входять території, що не контролюються нею. Наразі це як відкриті двері для краху росії як держави. Адже наразі маємо прецедент для виходу інших суб’єктів рф з-під її контролю», – додав очільник НАЗК.

Як допомогти виявити інших учасників цього заходу? 

Побачити, кого з гостей путіна уже ідентифікували експерти НАЗК, можна, переглянувши розділ  «Оркестр анексії в георгіївському залі кремля. Принципові порушники принципів ООН»  за посиланням: https://sanctions.nazk.gov.ua/kremlin-hall/. Натиснувши на фото, ви побачите, хто це та які санкції уже накладено чи не накладено на цього посадовця. 

Фото неідентифікованих учасників виділені червоним кольором. Якщо ви впізнали на  фото чи відео церемонії обличчя учасників заходу, ви можете написати та надіслати відповідне повідомлення, натиснувши перед цим на фото.Так ви допоможете виявити всіх учасників злочину, за який вони мають нести відповідальність. 

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
23 Березня 2023
Визнають так звані «Л/ДНР» та допомагають рф утримувати економіку: НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни  
23 Березня 2023
НАЗК працює над зменшенням корупційних ризиків під час відбудови
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр