НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК працює над максимальною автоматизацією подання звітів для політпартій – Ганна Чорнуцька

Посилання скопійовано
НАЗК працює над максимальною автоматизацією подання звітів для політпартій – Ганна Чорнуцька

Амбітна мета Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) – створити найкращий у світі інструмент прозорості політичних фінансів і масштабувати його навіть на інші країни. Уже є  запит від інших держав, де не має такого інструменту прозорості. Про це зазначила керівниця Департаменту запобігання політичній корупції НАЗК Ганна Чорнуцька під час дискусії «Правила політичного фінансування та відповідальність за їх порушення: продовження реформи для забезпечення прозорості та підзвітності». 

Вона нагадала, що ще у 2020 році політичні партії подавали стоси паперів звітності. Уже з травня 2021 року для політпартій запущено реєстр POLITDATA. Його створено під акумулювання інформації про політичні фінанси партій та усіх виборчих фондів (мова йде про вибори Президента, народних депутатів і місцеві вибори). Це вдалося зробити завдяки співпраці НАЗК і Центральної виборчої комісії (ЦВК). Зокрема, закладено підґрунтя для подання фінансових звітів виборчих фондів за допомогою електронних сервісів до реєстру POLITDATA (окрім звітів про референдуми). Це врегульовано постановою ЦВК від 12.08.2022 № 90. 

«Наразі НАЗК розробило технічне обгрунтування на модернізацію реєстру POLITDATA 2.0. Проектування та реалізація порталу розраховані до 2025 року. Планується, що реєстр буде акумулювати  інформацію про всі політичні фінанси в країні, у тому числі про референдуми. Саме комплексі зміни до Виборчого кодексу, нова редакція закону про політичні партії, які ми напрацьовували разом із зацікавленими сторонами останні роки у відповідних робочих групах при комітетах Парламенту, а також зміни до закону про всеукраїнський референдум та ухвалення відповідного законодавства зможуть забезпечити реалізацію проекту  в повному обсязі», – зауважила Ганна Чорнуцька. 

Керівниця Департаменту наголосила, що основна функція порталу – превентивна, тобто аби політичні партії могли швидко та без помилок подати електронні звіти. Також передбачено 100% автоматизація перевірок для НАЗК, автоматичні повідомлення для політпартій  про ризики ще до подання звітів, автоматичне отримання інформації з державних реєстрів. Крім того, серед новацій – автоматизація процесу руху коштів і інформація про відкриття рахунків. 

За словами керівниці Департаменту, портал буде складатися з семи основних модулів, близько 10 субмодулів електронних кабінетів (для керівника партії, аналітика, реєстратора НАЗК, кандидата та інших користувачів). Окрім того, портал буде мати 7 сервісних функцій, які допомагають максимально автоматизувати процес подання та перевірку звітності.

«Модернізація порталу POLITDATA стане фундаментом доброчесності політичних фінансів і дозволить звести нанівець порушення в цій сфері. Важливо, що ці зміни закладено в Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки», – резюмувала Ганна Чорнуцька. 

Організатори дискусії – Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння та підтримки Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Відеозапис  за посиланням.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

7 Червня 2023
НАЗК застерігає від можливого повернення корупційних практик у сфері дипломування моряків
7 Червня 2023
Оголошено добір на шість вакансій в НАЗК
6 Червня 2023
НАЗК дослідило корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр